Byl jednou jeden vynálezce 6 (DVD) (papírový obal)

Kód: 6D

Úplný název:

Byl jednou jeden vynálezce 6 (DVD) (papírový obal) (kol.):

Autor a popis:

Kol., Výprodej DVD, 0 stran, jazyk - CZ, 2017

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
9 Kč (59 Kč)
  / ks  
koupit
 

Poznávejte spolu s největšími vynálezci lidské historie, jak docházelo k převratným objevům např. elektřiny, hodin, prvního automobilu, lokomotivy a dalších v dnešní době již nezbytných pomocníků lidstva. Ve 26 dílech poznáte více jak 26 objevů a těch největších vynálezů. Seriál je vhodným doplňkem učiva na základních a středních školách a nejen malého diváka naučí, jak těžké bylo v historii vynalézat a jaké náhody a úsilí vedli vynálezce k největším objevům.

 

22. díl MARIE CURIEROVÁ-SKLODOWSKÁ

Je jednou z prvních žen, kteréstudovaly na univerzitě, získala vysokoškolskýdiplom a stala se prvníženou - profesorkou na univerzitě. Marie byla velmi nadanou ženou a společněse svým manželem objevila a zkoumala radium. Později spolu s manželem získali Nobelovu cenu a jejich objevy můžeme využívat dodnes... např. rentgenovépaprsky v lékařství.

23. díl ALBERT EINSTEIN

Pro většinu z nás je otcem fyziky a tím nejznámějším vynálezcem. Jeho teorie relativity v době, kdy ji představil světu získáváodpor u vědeckéspolečnosti. Avšak za nějakýčas se skutečnějeho teorie potvrdí. Za války se odstěhuje do USA, kde bude mít později možnost setkat se osobněs americkým prezidentem.

24. díl LORENZ - Táta kačer

Říkali mu „táta kačer"protože celýsvůj život věnoval pozorováníživočichů.... Ovšem v jejich přirozeném prostředí. Poprvédokázal postavit etologii jako serióznívědu a dokázal, že chováníživočichůnenímechanické. Že dokážípřemýšlet, učit se, mít rád... stejnějako lidé. O mnoho by byl svět lepší, kdyby člověk mohl, alespoňněkdy, být tak citlivýjako zvířata!

25. díl ARMSTRONG, Měsíc a vesmír

V tomto dílu začínajílidélétat do vesmíru, Rusovése předhánís Američany. Vysílajíprvnídružice, lidi a zvířata na oběžnou dráhu Země. A pak přijde Armstrong a posádka jeho rakety, kterápoletík Měsíci. Armstrong je prvním mužem, kterýkráčípo jinéplanetěnežje Země.

26. díl BUDOUCNOST

Co může ještěčlověk v dnešnídoběvynaleznout nebo objevit? Vždyťužvšechno víme a známe. Nenítomu tak, čekáme např. ještěna objevy robotů, rychlejších dopravních prostředků, zdokonalenípočítačových čipůa nebo cestovánívesmírem. Jednou budou děti našich dětíobývat Mars. Člověk vždycky objevoval a vynalézal a bude to tak dělat i dále.

Obal: papírová pošetka
Český název: Byl jednou jeden...
Původní název: Il était une fois... les découvreurs
Rok výroby: 1994
Země výroby: Francie
Žánr: Animovaný
Naučný
Rodinný
Režie: Albert Barillé
Obraz: 4:3
barevný
Jazyk: český
slovenský
Zvuk: český 2.0 Česká
slovenský 2.0 Slovenská
Obsahuje epizody: Marie Curie-Sklodowská • Albert Einstein • Lorenz - táta kačer • Armstrong, Měsíc a vesmír • Budoucnost
Český dabing: Ano
Upoutávka: Ano
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Byl jednou jeden vynálezce 6 (DVD) (papírový obal) do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Byl jednou jeden vynálezce 6 (DVD) (papírový obal).
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Byl jednou jeden vynálezce 6 (DVD) (papírový obal) (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Byl jednou jeden vynálezce 6 (DVD) (papírový obal) bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Byl jednou jeden vynálezce 6 (DVD) (papírový obal) doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie DVD za 9 Kč

 
Knihkupectví / Výprodej DVD / DVD za 9 Kč / Byl jednou jeden vynálezce 6 (DVD) (papírový obal)