Byli jsme tam doma. Vzpomínky pamětníků na dětství v Českém koutku

Kód: 8760768

Úplný název:

Byli jsme tam doma. Vzpomínky pamětníků na dětství v Českém koutku (Koudelková Eva):

Autor a popis:

Koudelková Eva, Nakladatelství Bor, 256 stran, jazyk - 19, 2017

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
211 Kč (289 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kniha zachycuje životní příběhy dvacítky kladských Čechů a vzpomínky na jejich dětství a rané mládí v části Kladska, zvané Český koutek. Ve většině případů se jedná o autentické záznamy vyprávění pamětníků, jejichž výpovědi jsou přepsány tak, aby zachycovaly typickou nářeční mluvu, ale zároveň byly srozumitelné i čtenářům odjinud. Vyprávění mají nenahraditelnou dokumentární hodnotu, protože přibližují Český koutek očima těch, kdo byli přímo v centru dění. Z jejich vzpomínek se čtenář dozví mnohé nejen o každodenním životě obyvatel Českého koutku, ale i o událostech na konci války nebo těsně po ní. Svou „kladskou“ tematikou tato kniha navazuje na předchozí tituly Nakladatelství Bor, Čtení o Českém koutku a Výpravy do Českého koutku, a stejně jako v nich, i zde čtenář najde množství dobových i současných fotografií a dalších obrazových dokumentů.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Byli jsme tam doma. Vzpomínky pamětníků na dětství v Českém koutku do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Byli jsme tam doma. Vzpomínky pamětníků na dětství v Českém koutku.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Byli jsme tam doma. Vzpomínky pamětníků na dětství v Českém koutku (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Byli jsme tam doma. Vzpomínky pamětníků na dětství v Českém koutku bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Byli jsme tam doma. Vzpomínky pamětníků na dětství v Českém koutku doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Česká současná literatura

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Česká literatura / Česká současná literatura / Byli jsme tam doma. Vzpomínky pamětníků na dětství v Českém koutku