Bytí v umírání - Rozvíjení soucitu a překonávání strachu v přítomnosti smrti

Kód: 7500118

Úplný název:

Bytí v umírání - Rozvíjení soucitu a překonávání strachu v přítomnosti smrti (Halifaxová Joan): Rozvíjení soucitu a prekonávání strachu v prítomnosti smrti

Autor a popis:

Halifaxová Joan, Maitrea, 240 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
206 Kč (295 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.11.2017 dopoledne. 
 

Buddhistický přístup ke smrti může být v paliativní péči velice užitečný, a to v jakémkoli kulturním či náboženském prostředí. Joan Halifaxová, která vychází z tradiční Buddhovy nauky a jež několik desetiletí pracuje s umírajícími lidmi a těmi, kteří o ně pečují, se o tom mnohokrát přesvědčila. Její práce je moudrou inspirací pro všechny, kteří pečují o umírajícího člověka, pro ty, kteří stojí tváří v tvář vlastní smrti, i pro ty, kteří by chtěli kontemplativně zkoumat transformativní potenciál procesu umírání. Tato kniha je potvrzením toho, že skrze otevřenost je možné objevit svoji vnitřní sílu a pomoci k tomu i těm, kteří trpí. JOAN HALIFAXOVÁ, Ph.D., je zenovou mniškou a antropoložkou. Pracovala na Kolumbijské univerzitě, Lékařské fakultě v Miami, Univerzitě Naropa a Nové škole pro sociální výzkum. Čtyřicet let poskytuje duchovní péči umírajícím a vede vzdělávací programy o smrti a umírání na Teologické fakultě Harvardské Univerzity, Lékařské fakultě Harvardské univerzity, na Lékařské fakultě v Georgetownu a mnoha dalších akademických institucích. V roce 1990 založila Upaya Zen Center, institut pro studium buddhismu a místo pro setkávání v Santa Fe v Novém Mexiku. V roce 1994 otevřela projekt Bytí v umírání, vzdělávací program kontemplativní paliativní péče určený pro pracovníky zdravotnických profesí, kterého se již zúčastnily stovky odborníků.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Bytí v umírání - Rozvíjení soucitu a překonávání strachu v přítomnosti smrti do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Bytí v umírání - Rozvíjení soucitu a překonávání strachu v přítomnosti smrti.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Bytí v umírání - Rozvíjení soucitu a překonávání strachu v přítomnosti smrti (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Bytí v umírání - Rozvíjení soucitu a překonávání strachu v přítomnosti smrti bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Bytí v umírání - Rozvíjení soucitu a překonávání strachu v přítomnosti smrti doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Ezoterika

 
Knihkupectví / Duše a tělo / Ezoterika / Bytí v umírání - Rozvíjení soucitu a překonávání strachu v přítomnosti smrti