Bytové spoluvlastvictví

Kód: 7502025

Úplný název:

Bytové spoluvlastvictví (Pražák Zbyněk):

Autor a popis:

Pražák Zbyněk, Leges, 256 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
291 Kč (380 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.10.2017 dopoledne. 
 

Komentář obsahuje podrobný výklad nové právní úpravy bytového spoluvlastnictví podle nového občanského zákoníku. Autor, který se problematikou vlastnického bydlení dlouhodobě zabývá, své závěry odůvodňuje z hlediska svých praktických zkušeností i z hlediska základních, obecně platných zásad nové právní úpravy. Vysvětluje nové právní pojmy, rozebírá právní aspekty vzniku bytového spoluvlastnictví jakožto zvláštní formy vlastnictví i následného fungování společenství vlastníků jednotek včetně kompetencí jednotlivých orgánů společenství.

Stejně jako ve svých dřívějších publikacích se i zde autor zmiňuje o účelu a smyslu bytového spoluvlastnictví v pojetí nového občanského zákoníku, významu právních jednání (prohlášení vlastníka, smlouva o výstavbě) směřujících ke vzniku bytového spoluvlastnictví, úloze těchto dokumentů a stanov při správě domu a pro řízení společenství. Kniha obsahuje návod k vyhotovení prohlášení vlastníka, smlouvy o výstavbě i stanov.

Kniha dále obsahuje komentář k zákonu č. 67/2013 Sb., kterým se upravují některé otázky související s poskytováním plnění spojených s užíváním bytů a nebytových prostorů v domě s byty. Rozebírá jeho jednotlivá ustanovení a dovozuje jejich dopad do praxe.

Komentář se na úkor teoretické čistoty snaží čtivou a poutavou formou naznačit čtenářům řešení praktických situací. Uvádí různé alternativy postupů, a zároveň ponechává dostatečný prostor kreativitě čtenáře při hledání správné orientace v konkrétní problematice konkrétního společenství.

V závěru uvádí autor postupy v situacích, kdy nemusí být zřejmé, jak a jaká právní úprava se na přelomu roku 2013 a 2014 použije, včetně (i nesouhlasných) komentářů k závěrům Komise pro aplikaci nové civilní legislativy.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Bytové spoluvlastvictví do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Bytové spoluvlastvictví.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Bytové spoluvlastvictví (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Bytové spoluvlastvictví bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Bytové spoluvlastvictví doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Pravo

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Pravo / Bytové spoluvlastvictví