Čaroděj ze země lží

Kód: 7357952

Úplný název:

Čaroděj ze země lží (Henriquesová Diana B.): Bernie Madoff a konec duvery

Autor a popis:

Henriquesová Diana B., Wolters Kluwer, 452 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
1 412 Kč (1 722 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Soukromý příběh Bernieho Madoffa a jeho Ponziho schématu, ve kterém skončilo 65 miliard dolarů, s překvapivými a šokujícími novými podrobnostmi od samotného Madoffa.

Kdo je Bernie Madoff a jak dokázal vytvořit největší Ponziho schéma v dějinách?
Tyto otázky fascinovaly lidi od chvíle, kdy byla oznámena zpráva, že tento respektovaný newyorský finančník připravil své přátele, příbuzné a další investory o 65 miliard dolarů v podvodu, který trval po desetiletí. Mnozí spekulovali o tom, co se mohlo stát nebo co se muselo stát, ale žádný reportér nebyl schopen přinést celý příběh – až doteď.

V Čaroději ze země lží novinářka New York Times Diana B. Henriquesová, která řídila zpravodajství deníku o Madoffově skandálu ode dne jeho vypuknutí, přináší nejúplnější knihu o samotném Madoffovi a o jeho podvodu, pro kterou čerpala z bezprecedentního přístupu k informacím a z více než sta rozhovorů s lidmi stojícími na všech úrovních a na všech stranách tohoto zločinu, včetně prvních rozhovorů s Madoffem poskytnutých ke knize od jeho zatčení. Henriquesová také popisuje v živých detailech různé soudní spory, vládní vyšetřování a podání k soudu, které vyvrátí mýty, jimiž je příběh obklopen.

Čaroděj ze země lží je finanční thriller ze skutečného života, ve kterém pozoruhodný Madoffův vzestup na Wall Street, kde se stal jedním z nejrespektovanějších a nejdůvěryhodnějších obchodníků v zemi, je líčen v kontrastu s dramatickými scénami z jeho čím dál rychlejšího sklouzávání k sebedestrukci. Je to také nejúplnější vyprávění o zdrcujících osobních katastrofách a význačných právních bitvách, vyvolaných Madoffovým pádem – o sebevraždách, bankrotech, rozbitých rodinách, zavřených nadacích – a o jasných poučeních, která tento nadčasový skandál skýtá Washingtonu, Wall Street a obyčejným lidem.

 
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Čaroděj ze země lží do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Čaroděj ze země lží.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Čaroděj ze země lží (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Čaroděj ze země lží bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Čaroděj ze země lží doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu