Čas marných nadějí

Kód: 7425050

Úplný název:

Čas marných nadějí (Svejkovský Jiří):

Autor a popis:

Svejkovský Jiří, Epocha, 152 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
123 Kč (179 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2017 dopoledne. 
 

Dokument připomíná některá známá fakta, ale obsahuje i dosud nezveřejněné podrobnosti o tom, jakým způsobem se televizní pracovníci podíleli na informacích o vývoji politických událostí v letech 1968 a 1969.
Autor jako jeden z dosud žijících televizních aktivních účastníků té doby využil pro dokument písemné záznamy svých kolegů techniků, své archivní písemné doklady, fotografie a dopisovou dokumentaci televizních diváků, aby připomněl rádo zapomínanou a nadšenou podporu většiny obyčejných lidí pro tehdejší politiku socialismu s lidskou tváří.
Po násilné sovětské okupaci v srpnu 1968 dochází k poznání, že naděje lidí na svobodu, budou nejen vinou okupantů, ale i domácích kolaborantů postupně, ale spolehlivě zmařeny.
Připomíná proto také názory některých diváků, konzervativních komunistů, kteří redaktorům televize za jejich činnost, zvláště v srpnových dnech sovětské okupace a v době do konce roku 1968, hrozili dokonce fyzickým násilím.
V závěru, z pohledu nově nabité svobody po roce 1989, klade otázky, zda by se náš polednový vývoj v roce 1968 mohl dál rozvíjet k demokracii, nebýt násilné vojenské okupace a zda sovětští generálové nesledovali i jiné cíle, než zlikvidovat pro ně nebezpečný politický vývoj v Československu.

Nahlédnout do Čas marných nadějí Nahlédnout do Čas marných nadějí

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Čas marných nadějí do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Čas marných nadějí.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Čas marných nadějí (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Čas marných nadějí bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Čas marných nadějí doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Čas marných nadějí