Audio CD: Na kometě - CD (Čte Arnošt Goldflam, Josef Somr, Petr Čtvrtníček)

Kód: 3607092

Úplný název:

Audio CD: Na kometě - CD (Čte Arnošt Goldflam, Josef Somr, Petr Čtvrtníček) (Verne Jules):

Autor a popis:

Verne Jules, RADIOSERVIS, 0 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
155 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.9.2017 dopoledne. 
 

Jules Verne (1828-1905) je považován společně s Herbertem Georgem Wellsem za zakladatele žánru vědeckofantastické literatury (science-fiction). Ve svých dílech předpověděl celou řadu vědeckých a technických objevů, např. dálkové lety řiditelným balonem, velkorážní dělo, videofon, skafandr, kosmické cesty, elektrický motor, tank, vrtulník a další. Jeho romány (Pět neděl v balonu, Cesta kolem světa za osmdesát dní, Vynález zkázy, Tajuplný ostrov, Patnáctiletý kapitán, Děti kapitána Granta, Dvacet tisíc mil pod mořem, Ocelové město a mnohé další) patří dodnes mezi nejčtenější díla dobrodružné literatury, mnohé se dočkaly i filmové podoby. Na kometě (1877, Hector Servadac. Voyages et aventures á travers le monde solaire) je román z jeho cyklu Podivuhodné cesty (Les Voyages extraordinaires). V originále se román jmenuje podle svého hlavního hrdiny, francouzského kapitána Servadaka, podtitul lze volně přeložit jako „Dobrodružná cesta napříč sluneční soustavou“. V češtině román vyšel poprvé v roce 1882 pod názvem Světem slunečním, s názvem Na kometě poprvé v roce 1896. Příběh začíná srážkou Země s kometou, která odtrhne kus zemského povrchu i s jeho momentálními obyvateli různých národností. Po mnohých peripetiích se nakonec díky svému odhodlání a statečnosti téměř všichni dočkají šťastného návratu. V roce 1970 román zfilmoval jako poslední ze série „svých“ verneovek český režisér Karel Zeman, který stejně jako u předcházejících filmů Vynález zkázy (1958) a Ukradená vzducholoď (1966) originálním způsobem zkombinoval hraný film s animovaným, založeným na původních francouzských ilustracích k Verneovým románům.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Audio CD: Na kometě - CD (Čte Arnošt Goldflam, Josef Somr, Petr Čtvrtníček) do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Audio CD: Na kometě - CD (Čte Arnošt Goldflam, Josef Somr, Petr Čtvrtníček).
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Audio CD: Na kometě - CD (Čte Arnošt Goldflam, Josef Somr, Petr Čtvrtníček) (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Audio CD: Na kometě - CD (Čte Arnošt Goldflam, Josef Somr, Petr Čtvrtníček) bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Audio CD: Na kometě - CD (Čte Arnošt Goldflam, Josef Somr, Petr Čtvrtníček) doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Audioknihy

 
Knihkupectví / Audioknihy / Audio CD: Na kometě - CD (Čte Arnošt Goldflam, Josef Somr, Petr Čtvrtníček)