Čechy, domov můj aneb Malá vlastivěda o místech, lidech, řeči, krojích, zpívání… i stravov

Kód: 7470164

Úplný název:

Čechy, domov můj aneb Malá vlastivěda o místech, lidech, řeči, krojích, zpívání… i stravov (Skopová Kamila): aneb Malá vlastivěda o místech, lidech, řeči, krojích, zpívání... i stravování

Autor a popis:

Skopová Kamila, Akropolis, 200 stran, jazyk - čeština, 2017

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
251 Kč (349 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.2.2018 dopoledne. 
 

Nová kniha populární výtvarnice a etnografky Kamily Skopové je poutí po zemích českých, po jejích etnografických regionech. Jednotlivé kapitoly přibližují vybrané oblasti a popisují krajové zvyky, jazyk, architekturu, stravu či odívání. Lidová kultura hmotná i duchovní vytvořila nespočet projevů hodných našeho zájmu, inspirovala mnoho slavných osobností ze světa kultury. Lidové stavby, kroje, písně, taneční projevy a muzika, slovesnost a nářečí, vzájemné vztahy, zvyky a obyčeje, rituály a obřadnost, způsob hospodaření, lidový výtvarný projev, ale také lidová strava – to vše poutalo pozornost mnoha skladatelů, básníků, spisovatelů a výtvarníků. Koneckonců i Kamily Skopové, která svůj zájem o danou problematiku osvědčila již ve více jak desítce popularizačních i originálně ilustrovaných knih.

Publikace Čechy, domov můj si neklade za cíl vědu o naší vlasti odborně pojednat, chce pouze vzbudit zájem široké veřejnosti o tyto hodnoty; možná se stane podnětem k prvnímu kroku na cestě poznávání života českého venkova v minulosti. Jinde ve světě jsou na svou národní kulturu patřičně hrdí. Buďme také, ona si to zaslouží. O to víc se pak otevřeme světu a se zdravým sebevědomím se staneme součástí mnohonárodního společenství.

Knihu doprovází původní stejnojmenné CD s nahrávkou 15 lidových písní ze 14 regionů Čech (v hudební úpravě Ivy Dostálové). Ačkoliv nahráváno ve starobylé roubence poblíž Hlinska, výsledkem je CD, na němž účinkují bezmála tři desítky muzikantů a zpěváků. Uslyšíte dudy, citeru i vzácnou lidovou háčkovou harfu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Čechy, domov můj aneb Malá vlastivěda o místech, lidech, řeči, krojích, zpívání… i stravov do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Čechy, domov můj aneb Malá vlastivěda o místech, lidech, řeči, krojích, zpívání… i stravov.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Čechy, domov můj aneb Malá vlastivěda o místech, lidech, řeči, krojích, zpívání… i stravov (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Čechy, domov můj aneb Malá vlastivěda o místech, lidech, řeči, krojích, zpívání… i stravov bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Čechy, domov můj aneb Malá vlastivěda o místech, lidech, řeči, krojích, zpívání… i stravov doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Čechy, domov můj aneb Malá vlastivěda o místech, lidech, řeči, krojích, zpívání… i stravov