Z deníku kontrarevolucionáře

Kód: 7443002

Úplný název:

Z deníku kontrarevolucionáře (Beckett Samuel):

Autor a popis:

Beckett Samuel, Větrné mlýny, 456 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
184 Kč (248 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.2.2017 dopoledne. 
 

Jakou šanci má vztah dvakrát rozvedeného pětatřicátníka, od konce války komunistu i autora veršů slavících Stalina, s dvaadvacetiletou studentkou filmové dramaturgie, pocházející z rodiny bytostných demokratů? Navíc v době, jež vejde do dějin, protože se v ní udá pokus opravit neopravitelné – politický systém „reálného“ socialismu –, aniž by se reforma dotkla posvátných krav, jakými byly vedoucí úloha komunistické strany, řízené hospodářství a členství ve Varšavském paktu, jehož smyslem nebyla obrana, nýbrž útok…
Pro odpověď vyvinul Pavel Kohout svébytnou metodu, kterou nazval „memoáromán“. Pravdivé příběhy nelíčí reportáž, ale kombinované literární žánry. V díle se splétají tři proudy: Deník občana, líčící zrání mladíka podobného autoru od sovětských tanků, jež mu v roce 1945 přinesly svobodu, k týmž tankům, které v roce 1968 jeho vlast ujařmily. Deník turisty sleduje výlet do Itálie dvou Čechů podobných zmíněné dvojici, jež byla pro odlišné názory na rozchodu, než je právě okupace spojila pro lidské navždy. A Deník spisovatele je autentický záznam autora, mapující slavné roky 1967 a 1968.

Čtenář může číst skladbu buď, jak je napsána, anebo její tři složky zvlášť. Tak i onak ho čeká jedinečný vhled do moderních dějin i do dvou soukromých životů – spisovatelů Pavla Kohouta a Jeleny Mašínové.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Z deníku kontrarevolucionáře do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Z deníku kontrarevolucionáře.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Z deníku kontrarevolucionáře (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Z deníku kontrarevolucionáře bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Z deníku kontrarevolucionáře doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Film a divadlo

 
Knihkupectví / Umění / Film a divadlo / Z deníku kontrarevolucionáře