Celým srdcem

Kód: 7195703

Úplný název:

Celým srdcem (Dvořáková Věra, Samuel Dom): Úvahy o budoucnosti krestanství v našem svete

Autor a popis:

Dvořáková Věra, Karmelitánské nakladatelství, 192 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
206 Kč (259 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

„Jak ve 21. století žít klášterním životem? Jak plnit naše křesťanské povolání ve světě rozpadlých hodnot? Přes všechen zmatek, jenž kolem nás vládne, máme předávat křesťanskou víru. Ale tím naše odpovědnost nekončí. Naším úkolem je také pečovat o výchovu těch, které Bůh povolal k mnišské a kněžské službě, aby dokázali převzít dědictví, jež nám bylo svěřeno, a podle něho žít a předávat je dál.
I tato má úvaha o některých věčných otázkách, jako je modlitba, kněžství, Eucharistie nebo Panna Maria, a o problémech ilustrovaných zkušenosti, jako výkon autority, poddajnost žáka, jasnozřivost nebo pokora, i tato má úvaha, v níž se opírám o pevné dogmatické a duchovní základy, čerpá z bohatých zdrojů lidství těch, kdo mi byli – a dosud jsou – v klášterním životě učiteli.
Kdybych měl shrnout téma této knihy do jednoho slova, řekl bych: Odvahu! Odvahu, která se nebojí zkoušky a ví, že i ta patří k životu. Odvahu, neboli: Vzhůru srdce!“
Dom Samuel

Dom Samuel vstoupil v r. 1983 jako novic do kláštera Notre-Dame de Sept-Fons, jehož novicmistrem byl v té době otec Mikuláš. V r. 1990 byl vysvěcen na kněze a posléze opatem Domem Patrickem jmenován klášterním převorem. V r. 2002 se stal jedním ze zakladatelů kláštera Panny Marie v Novém Dvoře v Čechách. V době, kdy psal tuto knihu, byl převorem. Koncem r. 2011 se z komunity, vyrostlé na troskách ateismu, stalo opatství.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Celým srdcem do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Celým srdcem.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Celým srdcem (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Celým srdcem bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Celým srdcem doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Křesťanství