Centrální Českomoravská vrchovina na prahu vrcholného středověku

Kód: 2107126

Úplný název:

Centrální Českomoravská vrchovina na prahu vrcholného středověku (Hejkal Petr, Hrubý Petr, Kočár Petr, Malý Karel, Petr Libor): Archeologie, geochemie a rozbory sedimentárních výplní niv

Autor a popis:

Hrubý Petr, Malý Karel, Kočár Petr, muni PRESS, 270 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
173 Kč (250 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Kniha přináší syntézu přírodovědných a archeologických dat a pramenů při řešení historických otázek spojených se vznikem vrcholně středověké sídelní struktury, s počátky exploatace zlata a později i stříbronosných rud v zájmovém území. V ucelené formě předkládá strukturované informace o středověkém vývoji oblasti, která objektivně přímými archeologickými doklady příliš neoplývá. Místy archeologickými postupy nízká a obtížná zachytitelnost stop odlesňování, osídlování a celého spektra montánních aktivit je kompenzována archeobotanickými, geochemickými a archeometalurgickými analýzami sedimentárních výplní potočních niv.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Centrální Českomoravská vrchovina na prahu vrcholného středověku do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Centrální Českomoravská vrchovina na prahu vrcholného středověku.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Centrální Českomoravská vrchovina na prahu vrcholného středověku (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Centrální Českomoravská vrchovina na prahu vrcholného středověku bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Centrální Českomoravská vrchovina na prahu vrcholného středověku doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Světové dějiny

 
Knihkupectví / Historie / Světové dějiny / Centrální Českomoravská vrchovina na prahu vrcholného středověku