Černá kočka aneb Subjekt znalce v myšlení o literatuře a jeho komunikační strategie

Kód: 2002128

Úplný název:

Černá kočka aneb Subjekt znalce v myšlení o literatuře a jeho komunikační strategie (Janoušek Pavel): aneb Subjekt znalce v myšlení o literature a jeho komunikacní strategie

Autor a popis:

Janoušek Pavel, Academia, 280 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
299 Kč (435 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Cílem knižní studie je postihnout pravidla platící v agonálním prostoru, do něhož literární znalci svými promluvami a texty jako subjekty vstupují a v jehož rámci jsou vzájemně poměřováni, posuzováni a hodnoceni. Autor přitom vychází z předpokladu, že myšlení o literatuře spoluformuje nadosobní paměť určitého kolektiva (tradičně národa, ale stále více i samotné vědecké komunity) a současně je také prostorem pro individuální tvořivost znalců. Literární historiky, teoretiky, kritiky či učitele interpretuje jako aktivní účastníky řečových her, kteří musí své názory a koncepty formulovat a prosazovat v kooperaci a konkurenci s ostatními, což je také nutí volit jisté role a strategie. A protože si je vědom také toho, že pravidla hry jsou v čase proměnná, zachycuje rovněž posuny v myšlení o literatuře od pozitivistického důrazu na fakta přes víru, že klíčem k poznání je volba správné metody, tedy obecně aplikovatelného postupu, až po současnou konceptuální literární vědu, která hodnotově preferuje jednorázové demonstrace novosti, kreativity a neopakovatelné jedinečnosti. Vychází v edici Literární řada.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Černá kočka aneb Subjekt znalce v myšlení o literatuře a jeho komunikační strategie do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Černá kočka aneb Subjekt znalce v myšlení o literatuře a jeho komunikační strategie.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Černá kočka aneb Subjekt znalce v myšlení o literatuře a jeho komunikační strategie (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Černá kočka aneb Subjekt znalce v myšlení o literatuře a jeho komunikační strategie bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Černá kočka aneb Subjekt znalce v myšlení o literatuře a jeho komunikační strategie doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Černá kočka aneb Subjekt znalce v myšlení o literatuře a jeho komunikační strategie