Červené máky na Monte Cassinu - Byl to Verdun druhé světové války?)

Kód: 7425224

Úplný název:

Červené máky na Monte Cassinu - Byl to Verdun druhé světové války?) (Jenšík Miloslav): Byl to Verdun druhé svetové války?

Autor a popis:

Jenšík Miloslav, Epocha, 112 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
108 Kč (159 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 19.10.2017 dopoledne. 
 

„Bojiště skýtalo hrůzný pohled. Byly tam obrovské skládky nespotřebované munice a tu a tam hromady min. Mrtvoly polských a německých vojáků, někdy spojených ve smrtelném objetí, ležely všude a vzduch byl plný pachu hnijících těl. Byly tam převrácené tanky s přetrženými pásy a jiné, které stály jakoby připraveny k útoku a jejich děla dosud mířila ke klášteru. Svahy vrchu, zejména tam, kde palba nebyla tak silná, pokrývalo neuvěřitelné množství vlčích máků, jejichž červené květy podivně ladily s touto scénérií…“ Tak zachytil polský generál Władysław Anders, jehož vojáci v květnu 1944 vztýčili vlajku vítězství nad rozvalinami benediktinského kláštera na hoře Monte Cassino, své dojmy z bojiště. Téměř půl roku se Spojenci marně pokoušeli dobýt cassinský hřeben, uzlový bod německé obranné linie, stojící v cestě jejich postupu k Římu. Ani odstup sedmi desetiletí ale nezmírnil palčivou naléhavost otázek po smyslu náletu, který proměnil jedno z nejstarších středisek evropské kultury v moře sutin, po strategické ceně desetitisíců zmařených lidských životů, po smyslu celého toho krvavého střetnutí. Odpovědi na ně hledá i tato kniha.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Červené máky na Monte Cassinu - Byl to Verdun druhé světové války?) do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Červené máky na Monte Cassinu - Byl to Verdun druhé světové války?).
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Červené máky na Monte Cassinu - Byl to Verdun druhé světové války?) (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Červené máky na Monte Cassinu - Byl to Verdun druhé světové války?) bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Červené máky na Monte Cassinu - Byl to Verdun druhé světové války?) doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Červené máky na Monte Cassinu - Byl to Verdun druhé světové války?)