Češi na vlásku - Příručka národního přežívání

Kód: 7281508

Úplný název:

Češi na vlásku - Příručka národního přežívání (Kuras Benjamin): Prírucka národního prežívání

Autor a popis:

Kuras Benjamin, Eminent, 224 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
201 Kč (259 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.10.2017 dopoledne. 
 

Říká se, že národy, jejich charakter, temperament, tužby a míra úspěchu nebo neúspěchu jsou výsledkem jejich dějin. Ve skutečnosti je to ale naopak a dějiny většiny národů se tvoří částečně z legend a mýtů, z části z podjatého výkladu několika skutečně zdokumentovaných a několika údajných historických událostí, ale hlavně ze současného konsenzu vnímat kolektivní minulost tak, aby to napomáhalo vytvářet určitý model budoucnosti.

Dějiny byly vždy výsledkem lidského rozhodování o nadcházejících konkrétních činech. To se řídí podle toho, jak lidé pojímají svoji minulost v době, kdy rozhodují. Přepisovat dějiny podle svého pojetí se záměrem změnit svou budoucnost je legitimní nástroj národního přežití.
Kurasův nejstarší besteller, původně psaný anglicky s titulem Czechs and Balances, časem přeměněný v evergreen a aktualizovaný novou kapitolou dělá českou historii jednoduchou jako vyhození z okna. Náš národní charakter pitvá s požitkem a vtipem a přináší jak informativní, tak vysoce zábavný pohled na české dějiny.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Češi na vlásku - Příručka národního přežívání do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Češi na vlásku - Příručka národního přežívání.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Češi na vlásku - Příručka národního přežívání (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Češi na vlásku - Příručka národního přežívání bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Češi na vlásku - Příručka národního přežívání doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Česká současná literatura

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Česká literatura / Česká současná literatura / Češi na vlásku - Příručka národního přežívání