Česká čítanka – adaptované texty a cvičení ke studiu češtiny jako cizího jazyka (německá v

Kód: 7470024

Úplný název:

Česká čítanka – adaptované texty a cvičení ke studiu češtiny jako cizího jazyka (německá v (Kořánová Ilona): Adaptované texty a cvicení ke studiu ceštiny jako cizího jazyka

Autor a popis:

Kořánová Ilona, AKROPOLIS, 324 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
312 Kč (449 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.11.2017 dopoledne. 
 

Čítanka je určena studentům češtiny jako cizího jazyka, kteří mají rádi příběhy a mýty a na základě jejich významového sdělení je baví odhalovat jazykové zákonitosti češtiny. Obsahuje soubor sedmnácti adaptovaných textů např. K. Čapka, K. J. Erbena, D. Fischerové, J. Haška, B. Hrabala, B. Němcové, J. Seiferta, Z. Svěráka nebo dvojice J. Suchý a J. Šlitr. Důraz se klade na rozvoj porozumění a na rozšiřování slovní zásoby. V kontextu zřetelně zobrazené komunikační situace se potom procvičuje určitá významová nebo gramatická kategorie. Velká pozornost se věnuje kategorii vidu, metodika je založena na výzkumu Českého národního korpusu. Převládá výrazná žánrová rozmanitost humorně laděných textů: Dialog, povídka, filmový scénář, anekdota, mýtus, divadelní hra, báseň a další. Specifika českého humoru a české mentality mohou studenti odhalovat porovnáváním obsahu a sdělení jednotlivých textů s kulturními zkušenostmi a návyky své země. Čítanka je koncipována tak, aby se mohla začít používat jako doprovodný výukový materiál ke gramatickým učebnicím češtiny pro studenty na prahu úrovně A2. Po dokončení práce s čítankou by měli studenti ovládat úroveň A2 aktivně a pasivně slovní zásobu úrovně B1 až B2. Úplný počet všech lemmat („slov v základním tvaru“) v celé čítance je asi 3 000. Čítanku doplňují ilustrace Petra Herolda a podrobný anglický, německý a ruský slovníček. Vychází ve třech mutacích sémanticko-gramatického přehledu: anglicky, německy a rusky.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Česká čítanka – adaptované texty a cvičení ke studiu češtiny jako cizího jazyka (německá v do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Česká čítanka – adaptované texty a cvičení ke studiu češtiny jako cizího jazyka (německá v.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Česká čítanka – adaptované texty a cvičení ke studiu češtiny jako cizího jazyka (německá v (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Česká čítanka – adaptované texty a cvičení ke studiu češtiny jako cizího jazyka (německá v bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 1).
 
 
 

S Česká čítanka – adaptované texty a cvičení ke studiu češtiny jako cizího jazyka (německá v doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Cizí jazyky

 
Knihkupectví / Učebnice / Cizí jazyky / Česká čítanka – adaptované texty a cvičení ke studiu češtiny jako cizího jazyka (německá v