Česká filharmonie pod tlakem stalinské kulturní politiky v padesátých letech

Kód: 2462332

Úplný název:

Česká filharmonie pod tlakem stalinské kulturní politiky v padesátých letech (Iblová Michaela):

Autor a popis:

Iblová Michaela, Karolinum, 248 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
211 Kč (270 Kč)
  / ks  
koupit
 

Tato kniha se věnuje otázkám, které dosud v souvislosti s tématem České filharmonie zůstávaly stranou. Jejím cílem je kontextuální výklad kulturní, společenské a politické role ČF, který se soustředí na analýzu této role v období vrcholícího stalinismu. Na základě metody případové studie a metody strukturní analýzy zkoumá především mechanismy fungování orchestru v nových společenských podmínkách po roce 1948. Zabývá se tím, do jaké míry ovlivnila komunistická ideologie dramaturgii ČF, její vystupování navenek i sociální vazby uvnitř orchestru. Zkoumá organizační strukturu a celkové zaměření tělesa. Všímá si konkrétní programové náplně koncertů i míst, na nichž orchestr vystupoval, nového publika, pro které byly koncerty určeny, a pokrokové tvorby, sloužící k propagandistickým účelům. Analyzuje systém politické a státně-bezpečnostní kontroly a řízení z několika stran: jednak z pozice KSČ a ministerstva kultury jakožto tvůrců kulturní politiky a jednak ze strany Státní bezpečnosti. Zabývá se činností závodní organizace KSČ a závodní rady ROH a podává obraz ideologické práce v orchestru. Stranou nezůstává ani pohled na kádrovou politiku ČF a rozbor některých kádrových materiálů. Publikace umožňuje čtenáři hlouběji porozumět, jak Česká filharmonie žila a pracovala a jakou roli zaujímalo toto umělecké těleso na československé hudební scéně v kritické době padesátých let.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Česká filharmonie pod tlakem stalinské kulturní politiky v padesátých letech do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Česká filharmonie pod tlakem stalinské kulturní politiky v padesátých letech.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Česká filharmonie pod tlakem stalinské kulturní politiky v padesátých letech (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Česká filharmonie pod tlakem stalinské kulturní politiky v padesátých letech bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Česká filharmonie pod tlakem stalinské kulturní politiky v padesátých letech doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Česká filharmonie pod tlakem stalinské kulturní politiky v padesátých letech