Česká gramatika v kostce - Czech Grammar in a Nutshell

Kód: 8690334

Úplný název:

Česká gramatika v kostce - Czech Grammar in a Nutshell (Holá Lída):

Autor a popis:

Holá Lída, Akropolis, 0 stran, jazyk - čeština, 2006

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
41 Kč (60 Kč)
  / ks  
koupit
 

Čtyřstránková příručka o něco většího formátu než A4, tištěná na oboustranně laminované křídě. Představuje jednoduchý přehled nejdůležitějších gramatických jevů, který je vždy po ruce. Příručka je určena začátečníkům a středně pokročilým studentům češtiny jako cizího jazyka, k občasnému nahlédnutí ji však využijí i pokročilí mluvčí. Slouží k rychlé orientaci a pomáhá ubránit se frustraci z české flexe. Na rozdíl od podobných existujících brožurek, které vycházejí z tradiční české gramatiky pro Čechy a seznamují tak cizince se zákoutími typu předseda či nůše, se snaží vidět český jazyk očima cizince a postihnout ty jevy, které cizojazyčný mluvčí vnímá a potřebuje. Pro zachycení funkce rodu v systému jazyka a tabulku deklinace používá populární barevné kódování (Ma, Mi, F, N), - uvádí zjednodušené vzory konjugace (-Á slovesa, -Í slovesa, dva typy -E sloves), přináší nové řazení pádů, které upozorňuje studenty na podobnosti jednotlivých pádů (akuz. sg. a gen. sg, loc. sg. -dat. sg.) a zachycuje druhou pozici nepřízvučných slov ve větě, která je klíčová pro porozumění.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Česká gramatika v kostce - Czech Grammar in a Nutshell do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Česká gramatika v kostce - Czech Grammar in a Nutshell.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Česká gramatika v kostce - Czech Grammar in a Nutshell (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Česká gramatika v kostce - Czech Grammar in a Nutshell bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Česká gramatika v kostce - Czech Grammar in a Nutshell doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Čeština pro cizince

 
Knihkupectví / Učebnice / Cizí jazyky / Čeština pro cizince / Česká gramatika v kostce - Czech Grammar in a Nutshell