Česká koruna na rozcestí

Kód: 8729210

Úplný název:

Česká koruna na rozcestí (Bobková Lenka): K dejinám Horní a Dolní Lužice a Dolního Slezska na prelomu stredoveku a raného novoveku (1437–1526)

Autor a popis:

Bobková Lenka, Casablanca, 488 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
290 Kč (399 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 20.10.2017 dopoledne. 
 

Ucelená kolektivní monografie je výstupem několikaletého výzkumu pracovníků Ústavu českých dějin při Filozofické fakultě UK pod vedením prof. Lenky Bobkové a zahraničních spolupracovníků, který je zaměřen na vývoj vztahů mezi „pražským centrem“ a vedlejšími zeměmi v rámci České koruny na přelomu 15. a 16. století. Jednotlivé studie se zaměřují na zejména na dějiny civilní a církevní správy, vztahy panovníků s jednotlivými zeměmi, na vývoj církevních institucí. V českém prostředí se jedná o unikátní výzkumný projekt, který podává dosud neprobádané kapitoly českých dějin.

Obsah:
Lenka Bobková: Česká koruna na sklonku středověku Luděk Březina: Dolní Lužice, úřad zemského fojta a stavy na podzim středověku (1458–1490) Mlada Holá: Integrační tendence ve správě Slezska za Matyáše Korvína Luděk Březina: Zemským fojtem za tří českých králů. Jindřich Tunkl z Brníčka a Dolní Lužice Mlada Holá: Holdovací cesty a návštěvy českých králů ve slezské Vratislavi v pozdním středověku (1437–1526) Jan Zdichynec: Míšeňské biskupství v pozdním středověku Klaus Neitmann: Kirche und Welt im spätmittelalterlichen Lübben. Geistliches Leben und Frömmigkeit von Klerus und Bürgerschaft in einer niederlausitzischen Immediatstadt Petr Hrachovec: Zbožní měšťané žitavští kolem roku 1500 Christian Speer: Die Bedeutung der Cölestiner für die Frömmigkeitspraxis städtischer Eliten im Spätmittelalter Jan Zdichynec: Cisterciácké kláštery Horní a Dolní Lužice ve 2. polovině 15. století se zřetelem k jejich vztahu k českým králům Blanka Z ilynská: Mezi řeholí, politikou a privátem. Příběh vratislavského opata Mikuláše Schönborna za neklidných časů krále Jiřího z Poděbrad.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Česká koruna na rozcestí do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Česká koruna na rozcestí.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Česká koruna na rozcestí (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Česká koruna na rozcestí bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Česká koruna na rozcestí doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Česká koruna na rozcestí