Česká republika - trendy, ohrožení, příležitosti

Kód: 2461655

Úplný název:

Česká republika - trendy, ohrožení, příležitosti (Mašková Miroslava, Potůček Martin):

Autor a popis:

Kol., Karolinum, 366 stran, jazyk - čeština, 2009

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
278 Kč (355 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Publikace identifikuje důležité, empiricky zachytitelné vývojové trendy české společnosti i jejího vnějšího prostředí. V první části je identifikace trendů zasazena do širšího metodologického rámce tvorby vizí a strategií pro český stát. Je zde představen modulární přístup, v němž poznatky o těchto trendech vystupují jako předpoklady uplatnění ostatních prvků prognostického postupu. Následuje rozbor čtyř důležitých globálních trendů s dlouhodobým působením. Degradace životního prostředí, nezápadní tvář globalizace, globální nerovnost jako globální hrozba a nová multipolarita, to jsou hlavní vnější trendy, které budou výrazně ovlivňovat i budoucnost České republiky. Vnitřní trendy jsou rozděleny do deseti oblastí, které byly identifikovány jako důležité součásti výkladu společenského pohybu. Publikace se zaměřuje na vývojovou dynamiku práva, ekonomiky, politického systému, vzdělávání, inovací, dále na populační vývoj, přírodu a životní prostředí, suroviny, bezpečnost a hodnoty v české společnosti z hlediska výhledu vývoje v dané oblasti i vztahu ke kritériu kvality a udržitelnosti života. Závěr nabízí stručnou metaúvahu o aktuální i potenciální sociální dynamice a o tom, jak se promítá do formulace strategických úloh pro českou společnost.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Česká republika - trendy, ohrožení, příležitosti do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Česká republika - trendy, ohrožení, příležitosti.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Česká republika - trendy, ohrožení, příležitosti (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Česká republika - trendy, ohrožení, příležitosti bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Česká republika - trendy, ohrožení, příležitosti doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Česká republika - trendy, ohrožení, příležitosti