České himálajské dobrodružství II. / Himalayan Echoes II. - DVD

Kód: 5998025

Úplný název:

České himálajské dobrodružství II. / Himalayan Echoes II. - DVD (Kratochvíl Martin):

Autor a popis:

Kratochvíl Martin, Studio Budíkov, 0 stran, jazyk - CZ, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
275 Kč (399 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

České himálajské dobrodružství II. - dokumentární cyklus České televize - je volným pokračováním seriálu České himálajské dobrodružství I. Na rozdíl od první části, kde se divák mohl seznámit s historií dobývání 14 nejvyšších himálajských vrcholů českými horolezci, je tento cyklus věnován nejvýznamnějším výstupům českých horolezců v Himálaji. Jednotlivé díly seriálu: 1. Česká stopa Mapuje výkony českých horolezců v Himálaji od prvních slavných průkopnických výstupů až po ty současné a navazuje tak na dokumentární cyklus České himálajské dobrodružství I. z roku 2003. 2. Osudová chyba Zdárně dokončený a technicky velmi náročný výstup Marka Holečka a Jana Doudlebského na Kapuru patří k mimořádným úspěchům současného českého horolezectví. Tragédií ale zůstává výstup Zdeňka Hrubého a Marka Holečka na Gašerbrum I. v roce 2013. Vyčerpání a osudová chyba způsobila pád a smrt našeho předního lezce Zdeňka Hrubého. 3. Za hranice možného Dnešní technické lezení v Himálaji boří všechny zvyklosti i pravidla původních dobyvatelů těchto velehor. Cílem Marka Holečka se Zdeňkem Hrubým se v roce 2013 stává štít Talung v masivu Kančenčongy ve východním Nepálu. Oba za tento výstup získali o rok později nominaci na prestižní světovou cenu Zlatý cepín (Piolets d’Or), Hrubý bohužel až posmrtně. 4. Hora Zabiják K2, dosahující výšky 8611 metrů nad mořem, má pověst zrádné a nebezpečné hory. Jediným horolezcem světa, který ji dokázal zdolat dvakrát, byl Čech Josef Rakoncaj. Představíme si zejména nové české výstupy na K2 Leopolda Sulovského a Libora Uhra, Pavla Béma i Radka Jaroše s Janem Trávníčkem. 5. Koruna Himálaje dokumentuje tři významné expedice Radka Jaroše ze sbírky jeho výstupů do tzv. Koruny Himálaje, tvořenou všemi osmitisícovými himálajskými vrcholy. 6. Poutníci Dobrodružství poznávání Himálaje nemusí nutně představovat jen horolezecké výstupy. Stále větší oblibu získává také vysokohorský trekking, anebo expedice do odlehlých končin himálajského hřebene, kde místní lidé cizince dosud nepotkali.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit České himálajské dobrodružství II. / Himalayan Echoes II. - DVD do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s České himálajské dobrodružství II. / Himalayan Echoes II. - DVD.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení České himálajské dobrodružství II. / Himalayan Echoes II. - DVD (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na České himálajské dobrodružství II. / Himalayan Echoes II. - DVD bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S České himálajské dobrodružství II. / Himalayan Echoes II. - DVD doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Filmy

 
Knihkupectví / Filmy / České himálajské dobrodružství II. / Himalayan Echoes II. - DVD