České hrady - kapesní, ilustrovaný průvodce, 1. díl

Kód: 7203434

Úplný název:

České hrady - kapesní, ilustrovaný průvodce, 1. díl (Peša Vladimír): Severní, Východní a Strední Cechy, Ceskosaské Švýcarsko, Kladsko

Autor a popis:

Peša Vladimír, Argo, 246 stran, jazyk - čeština, 2002

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
109 Kč (149 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.10.2017 dopoledne. 
 

Průvodce kapesního formátu přináší zajímavé i praktické informace o asi 360 vybraných hradech severovýchodních a středních Čech, Kladska a Českosaského Švýcarska. Území popisované průvodcem je rozděleno do 11 celků: 1. Praha, Polabí a dolní Poohří, 2. východní Krušnohoří, 3. České středohoří, 4. Českosaské Švýcarsko, 5. Lužické hory, 6. Českolipsko a Kokořínsko, 7. Pojizeří, 8. Jičínsko, 9. Železné hory a Poličsko, 10. východní pohraničí a 11. Kladsko. Všechny objekty jsou ve zmíněných oblastech rozděleny na dvě skupiny. V první skupině jsou popsány zachované hrady, hradní zříceniny či zachované nadzemní relikty zdiva hradních zřícenim, ve druhé potom zbývající objekty, dochované v podobě terenních nerovností nebo stavby zaniklé. Popisy jednotlivých hradů obsahují: stručnou charakteristiku objektu, bližší upřesnění polohy hradu s možnostmi přístupu, odkaz na mapu edice Klubu českých turistů 1:50 000 s číslem mapového listu, popis možností rozhledu do okolní krajiny, stručné dějiny objektu s jeho stavebním vývojem, zajímavosti a pověsti týkající se hradu. Součástí popisu dochovaných objektů je perokresba, která znázorňuje současný stav hradu při pohledu z ptačí perspektivy. Publikace je doplněna výběrovým soupisem použité literatury a rejstříkem. 
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit České hrady - kapesní, ilustrovaný průvodce, 1. díl do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s České hrady - kapesní, ilustrovaný průvodce, 1. díl.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení České hrady - kapesní, ilustrovaný průvodce, 1. díl (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na České hrady - kapesní, ilustrovaný průvodce, 1. díl bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S České hrady - kapesní, ilustrovaný průvodce, 1. díl doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / České hrady - kapesní, ilustrovaný průvodce, 1. díl