České, moravské a slezské hrady ve faktech, mýtech a legendách.

Kód: 7388748

Úplný název:

České, moravské a slezské hrady ve faktech, mýtech a legendách. (Liška Vladimír):

Autor a popis:

Liška Vladimír, XYZ, 424 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad Ládví
 
 
 
 
 
296 Kč (399 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.9.2017 dopoledne. 
 

Vydejte se poznat jedeapadesát hradů, zámků a tvrzí České republiky opředených mýty a pověstmi. Poznejte stavby známé a dodnes obývané, ale i zapomenuté, restaurované nebo opuštěné zříceniny, zbytky paláců a opevnění, dnes pokryté bujnou vegetací. Některé najdete na snadno přístupných místech, v nížinách, údolích, na kopcích, k některým vedou náročné turistické stezky. Co je navzájem spojuje? Vážou se k nim nejrůznější mýty a pověsti. Autor vypravuje o Čertově zdi na Bezdězu, markomanské královně na Buchlově, pohanském hradišti na pálavském Děvíně nebo o pokladu z napoleonských válek, který by měl být ukrytý v podzemní chodbě pod Černou věží na Házmburku. Svá tajemství má nejen tisíciletý Pernštejnský tis, jeden z nejstarších památných stromů v České republice, ale také hranolová věž Přimdy nebo mohutné opevnění templářského Templštejna. Publikaci doplňují fotografi e dokumentující současnost pořízené speciálně pro tuto knihu a zeměpisné souřadnice.

Nahlédnout do České, moravské a slezské hrady ve faktech, mýtech a legendách. Nahlédnout do České, moravské a slezské hrady ve faktech, mýtech a legendách.

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit České, moravské a slezské hrady ve faktech, mýtech a legendách. do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s České, moravské a slezské hrady ve faktech, mýtech a legendách..
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení České, moravské a slezské hrady ve faktech, mýtech a legendách. (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na České, moravské a slezské hrady ve faktech, mýtech a legendách. bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S České, moravské a slezské hrady ve faktech, mýtech a legendách. doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie České a slovenské dějiny

 
Knihkupectví / Historie / České a slovenské dějiny / České, moravské a slezské hrady ve faktech, mýtech a legendách.