České předsednictví Rady EU - most přes minulost

Kód: 2105348

Úplný název:

České předsednictví Rady EU - most přes minulost (Kaniok Petr):

Autor a popis:

Kaniok Petr, Mezinárodní politologický ústav Masarykovy univerzity, 240 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
233 Kč (315 Kč)
  / ks  
koupit
 

Českému předsednictví Rady EU z první poloviny roku 2009 lze připsat všechna možná přídavná jména. Snad kromě termínu nudné. Jak pro českou politiku, tak pro EU nebylo šest českých měsíců ve světle ramp rozhodně nudnou etapou. Plynová krize, Entropa, vystoupení prezidenta Václava Klause, Barack Obama v Praze a pád vlády - to je výčet mediálně nejvděčnějších událostí českého předsednictví.
Publikace České předsednictví Rady EU - most přes minulost se snaží jít pod povrch spektakulárních, přeceňovaných a mnohdy dezinterpretovaných událostí, jež provázely české předsednictví. Analýzou příprav, programu, samotného průběhu, ale také předchozího a následujícího mandátu Francie a Švédska kniha nabízí plastické a podrobné zhodnocení českého předsednictví a dospívá k závěrům, které jsou prosty zjednodušující černobílosti. České předsednictví totiž sice nebylo nejlepším v historii evropské integrace, na druhou stranu ale nebylo ani ever worst presidency, tedy nejhorším předsednictvím všech dob. Publikace je určena nejširší skupině zájemců o problematiku EU, vztahu České republiky k EU a institucí EU. Užití najde jak pro akademické pracovníky, tak pro studenty, novináře, publicisty či analytiky.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit České předsednictví Rady EU - most přes minulost do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s České předsednictví Rady EU - most přes minulost.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení České předsednictví Rady EU - most přes minulost (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na České předsednictví Rady EU - most přes minulost bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S České předsednictví Rady EU - most přes minulost doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / České předsednictví Rady EU - most přes minulost