České rozhovory Jiřího Lederera po dvaceti pěti letech

Kód: 7260050

Úplný název:

České rozhovory Jiřího Lederera po dvaceti pěti letech (Nyklová Milena):

Autor a popis:

Nyklová Milena, Prostor, 232 stran, jazyk - čeština, 2001

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
254 Kč (349 Kč)
  / ks  
koupit
 

České rozhovory novináře a rozhlasového a televizního kritika Jiřího Lederera vyšly nejprve v samizdatové Petlici v roce 1978 a o rok později v Německu, kam autor odešel poté, co byl po podpisu Charty 77 zatčen a odsouzen do vězení. Patnáct původně publikovaných rozhovorů (s Ludvíkem Vaculíkem, Václavem Havlem, Jiřím Kolářem, Jiřím Grušou, Evou Kantůrkovou, Josefem Topolem a dalšími osobnostmi) pak bylo v roce 1991 pro vydání v nakladatelství Československý spisovatel doplněno o dva rozhovory nalezené v pozůstalosti Jiřího Lederera.
Na Ledererovu práci, která vznikala už v letech 1975 a 1976 a vypovídala o atmosféře normalizace, navázala autorka Milena Nyklová svými rozhovory „po dvaceti pěti letech“. Zkoumá v nich, jak se toto čtvrtstoletí otisklo v práci i v životě zpovídaných osobností, a vlastně nejen jich. Kniha Mileny Nyklové obsahuje příspěvek Václava Havla a rozhovory s Pavlem Kohoutem, Miroslavem Zikmundem, Ivanem Klímou, Pavlem Landovským, Jiřím Kolářem, Jiřím Grušou, Františkem Pavlíčkem, Josefem Topolem, Alexandrem Klimentem, Jaroslavem Putíkem a Evou Kantůrkovou. České rozhovory Jiřího Lederera po dvaceti pěti letech doplňují portréty jednotlivých osobností, jejichž autorem je fotograf Pavel Štecha.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit České rozhovory Jiřího Lederera po dvaceti pěti letech do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s České rozhovory Jiřího Lederera po dvaceti pěti letech.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení České rozhovory Jiřího Lederera po dvaceti pěti letech (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na České rozhovory Jiřího Lederera po dvaceti pěti letech bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S České rozhovory Jiřího Lederera po dvaceti pěti letech doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literární biografie

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Literární biografie / České rozhovory Jiřího Lederera po dvaceti pěti letech