České země a jejich obyvatelé očima románského světa 16.-17. století

Kód: 8682953

Úplný název:

České země a jejich obyvatelé očima románského světa 16.-17. století (Kašparová Jaroslava):

Autor a popis:

Kašparová Jaroslava, Veduta, 336 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
255 Kč (350 Kč)
  / ks  
koupit
 

Jaká byla reflexe českých zemí a Čechů příslušníky tehdejší románské Evropy? Byli ovlivněni tradičními představami utvořenými na základě historické literatury předcházejících období, které představovaly české země jako lokalitu, v níž žijí potomci Husa a Jeronýma Pražského, prostor poznamenaný husitskými válkami i přetrvávajícím kacířstvím, nebo byli schopni tento stereotyp překonat a vytvořit si na základě svých životních přímých i nepřímých zkušeností pohled jiný, odpovídající nejen historickému kontextu doby, ale též jejich odlišné kulturní mentalitě? Představovaly české země vzdálenou exotickou krajinu obydlenou nenapravitelnými heretiky, oblast vyznačující se drsným klimatem, udatností i zbabělostí vojenských armád či nadměrným pitím a obžerstvím především mužské části obyvatelstva?
Publikace přináší na základě různé dobové tištěné produkce vydané v zemích románského světa (Francie, Itálie, Španělska, Portugalska i dalších románských území) obraz českých zemí a jejich obyvatel tak, jak si jej v 16. a 17. století utvářeli nejen jejich návštěvníci, ale i ti, kteří se k nám nikdy nepodívali. Čtenáře přivádí k zamyšlení nad otázkami, které jsou aktuální i dnes - tj. jak jsme se jevili obyvatelům raně novověké románské Evropy a proč.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit České země a jejich obyvatelé očima románského světa 16.-17. století do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s České země a jejich obyvatelé očima románského světa 16.-17. století.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení České země a jejich obyvatelé očima románského světa 16.-17. století (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na České země a jejich obyvatelé očima románského světa 16.-17. století bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S České země a jejich obyvatelé očima románského světa 16.-17. století doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie České a slovenské dějiny

 
Knihkupectví / Historie / České a slovenské dějiny / České země a jejich obyvatelé očima románského světa 16.-17. století