Česko-anglický policejní slovník

Kód: 7478823

Úplný název:

Česko-anglický policejní slovník (Oherová Jana):

Autor a popis:

Oherová Jana, Wolters Kluwer, 308 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
369 Kč (450 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.10.2017 dopoledne. 
 

Česko-anglický policejní slovník zpracovává zhruba 18 000 hesel a jejich terminologických spojení z oblasti působení bezpečnostních sil, především policie. Každý odborný slovník, tedy i tento, pomáhá zájemci orientovat se ve složité a specifické problematice daného oboru, předpokládá však určitý stupeň znalosti jazyka.

V rámci rozsáhlé činnosti policie a jejích složek, řešících protiprávní jednání s nízkým stupněm společenské nebezpečnosti až po zvlášť závažné zločiny, tedy přes problematiku pořádkové a dopravní policie, zadržování osob a výslechy až k hospodářským a násilným činům.

Vzhledem k tomuto širokému záběru bylo možno zahrnout do slovníku jen část příslušné slovní zásoby, přičemž výběr vycházel z předpokládaných aktuálních a pro policejní práci nejdůležitějších oblastí. Bylo nezbytné zahrnout i terminologii ekonomickou a právnickou, neboť některá odvětví policejní práce do těchto oblastí zasahují.

Výběr slovníkových hesel je tedy omezen nejen co do rozsahu, ale i pokud jde o hloubku zpracování jednotlivých odvětví. Slovníková hesla vycházejí především z terminologie používané policejními složkami ve Velké Británii.

Příslušníkům policie a dalších bezpečnostních sborů se tedy dostává do rukou slovník, který jim může výrazně pomoci při realizaci přímé mezinárodní policejní spolupráce, včetně právních pomocí a úkonů podle zákona o mezinárodní justiční spolupráci, jakož i v komunikaci s účastníky řízení. Slovník může být užitečný i překladatelům a tlumočníkům, kteří často s policií spolupracují.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Česko-anglický policejní slovník do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Česko-anglický policejní slovník.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Česko-anglický policejní slovník (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Česko-anglický policejní slovník bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Česko-anglický policejní slovník doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Angličtina

 
Knihkupectví / Učebnice / Cizí jazyky / Angličtina / Česko-anglický policejní slovník