Českolipsko 56. - Průvodce po Č,M,S + volné vstupenky a poukázky

Kód: 8689919

Úplný název:

Českolipsko 56. - Průvodce po Č,M,S + volné vstupenky a poukázky (kol.):

Autor a popis:

S & D Nakladatelství, 214 stran, jazyk - CZ, 2009

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
61 Kč (89 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.9.2017 dopoledne. 
 

Centrem regionu je Česká Lípa, živé město se zajímavými historickými památkami. Nový Bor a Kamenický Šenov se pyšní staletou sklářskou tradicí, interiéry zámku v Zákupech připomínají časy Habsburků 19. stol., patronkou Jablonného v Podještědí je svatá Zdislava, která zde již v polovině 13. stol. založila dominikánský klášter. Panská sídla bývala budovaná do pískovcových skal, z nich nejznámější a nejdochovanější je skalní hrad Sloup. V mnoha vesnicích na Českolipsku se dochovaly hodnotné soubory patrových a přízemních roubených domů, cenné jsou např. ve Velenicích nebo ve Sloupu v Čechách. Geologickým unikátem je Panská skála se sloupcovou odlučností čediče.
Vymezení oblasti: Česká Kamenice - Kamenický Šenov - Nový Bor - Svor - Cvikov - Jablonné v Podještědí - Noviny pod Ralskem - Mimoň - Zákupy - Sosnová - Zahrádky - Kravaře - Valteřice - Žandov - Česká Kamenice.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Českolipsko 56. - Průvodce po Č,M,S + volné vstupenky a poukázky do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Českolipsko 56. - Průvodce po Č,M,S + volné vstupenky a poukázky.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Českolipsko 56. - Průvodce po Č,M,S + volné vstupenky a poukázky (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Českolipsko 56. - Průvodce po Č,M,S + volné vstupenky a poukázky bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Českolipsko 56. - Průvodce po Č,M,S + volné vstupenky a poukázky doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Průvodce po Česku

 
Knihkupectví / Náš svět / Průvodce / Průvodce po Česku / Českolipsko 56. - Průvodce po Č,M,S + volné vstupenky a poukázky