Československá generalita

Kód: 9038922

Úplný název:

Československá generalita (Lášek Radan): Generálové Fassati, Fiala, Gajda, Husák, Lášek, Matoušek, Rytír, Syrový a Šidlík slovem a obrazem

Autor a popis:

Lášek Radan, Codyprint, 400 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
251 Kč (339 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

V československé armádě bylo v letech 1918 až 1948 jmenováno do generálské hodnosti celkem 533 důstojníků kniha rekapituluje životní osudy devíti z nich. Časové rozpětí životopisů sahá od roku 1869 do roku 1977, ale hlavní těžiště událostí, kdy se profilovala vojenská kariéra popisovaných osob, spočívá v letech 1914 až 1948. Během těchto 65 let byly popisované osobnosti často aktéry klíčových okamžiků našich moderních dějin.
Životopisy a přílohové dokumenty zahrnují I. odboj, budování československé branné moci v samostatném státě, přípravy na obranu proti nacismu a mobilizaci v září 1938, obsazení ČSR v březnu 1939 a následný II. odboj, činnost vládního vojska a květnové povstání 1945, zmanipulované procesy Národního soudu a zánik demokracie v poválečných letech.
Životopisné údaje doprovází více než 320 dobových snímků, které autor čerpal převážně z rodinných archivů generálských osobností většina z nich dosud nebyla publikována. Naopak část z přílohových dokumentů a vzpomínek doprovázejících jednotlivé životopisy již byla fragmentovitě a v různých časových rovinách zveřejněna čtenářským přínosem by měla být jejich souhrnná dostupnost v jedné publikaci.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Československá generalita do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Československá generalita.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Československá generalita (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Československá generalita bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Československá generalita doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Československá generalita