Československá legie v Rusku I. (1914–1920)

Kód: 2061413

Úplný název:

Československá legie v Rusku I. (1914–1920) (kol.): Díl 1

Autor a popis:

Naše vojsko, 348 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
1 141 Kč (1 680 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.10.2017 dopoledne. 
 

Odborné kapitoly v 1. dílu jsou rozsáhlé studie k jednotlivým tématům. Jsou doprovázeny celkem 700 fotografiemi s podrobnými popisky, 26 tabulkami s více než 450 hodnostními označeními včetně všech modifikací, a kompletní kolekcí 200 řádů a vyznamenání, udělených ruským legionářům vládami 12 států.

V úvodním pojednání Historický a vojenský význam čs. legií (PhDr. pplk. E. Stehlík) je zhodnocen podíl čs. legií na vzniku čs. státu a jejich přínos při budování prvorepublikové armády.

Odborná kapitola Československé hnu na Rusi (historik Ruské legie PhDr. F. Šteidler) je první rozsáhlejší prací o tématu z roku 1921.

Odborná kapitola Fotoslužba v Ruské legii (E. Orián) pojednává o vzniku a vývoji fotoslužby od jejího počátku v České družině až po rozvětvenou organizaci v rámci celého armádního sboru. Snímky, na kterých jsou armádní fotografové i filmaři při práci v terénu i v laboratořích, nám přibližují prostředí, v němž vznikla mnoha sícová sbírka fotografií deponovaná nyní ve Vojenském ústředním archivu, resp. zčás ve Vojenském historickém ústavu.

Odborná kapitola Výstroj, stejnokroje a hodnostní označení čs. dobrovolníků v Rusku (nprap. B. Panuš) je zasvěcenou studií o výstroji, stejnokrojích a hodnostních označeních ruské armády, které nosili čs. dobrovolníci až do konce ledna 1918, včetně již nerealizovaných návrhů na nárameníky s čs. národními prvky. Sleduje vznik a vývoj nového označení (š tků) ve všech jeho modifikacích. Pojednává o vývoji všech druhů stejnokroje, a na mnoha snímcích dokumentuje jednotlivé čás stejnokroje čs. vojska v Rusku až po defini vní typ, tzv. vladivostocký.

Odborná kapitola Řády a vyznamenání ruských legionářů (E. Orián) je za m nejrozsáhlejší prací na toto téma s množstvím dosud neznámých informací týkajících se mj. ruských vyznamenání, dekorací udělených-neudělených za Zborov, jednotlivých kon ngentů daných k dispozici čs. armádnímu velení spojeneckými vládami, udělovacích ceremoniálů, celkových počtů udělených řádů a vyznamenání podle jednotlivých období, i různých peripe í kolem vzniku a udílení čs. dekorací, doprovázených stovkami většinou dosud neznámých fotografií.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Československá legie v Rusku I. (1914–1920) do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Československá legie v Rusku I. (1914–1920).
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Československá legie v Rusku I. (1914–1920) (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Československá legie v Rusku I. (1914–1920) bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Československá legie v Rusku I. (1914–1920) doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Československá legie v Rusku I. (1914–1920)