Českoslovenští letci v RCAF, SAAF, SRAF a RAAF

Kód: 2061693

Úplný název:

Českoslovenští letci v RCAF, SAAF, SRAF a RAAF (Pajer Miloslav): 1940-1945

Autor a popis:

Pajer Miloslav, Naše vojsko, 400 stran, jazyk - čeština, 2018

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
356 Kč (499 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.4.2018 dopoledne. 
 

ČESKOSLOVENŠTÍ LETCI V RCAF, SAAF, SRAF a RAAF 1940–1945
V jednotkách Královského kanadského letectva, letectva Jihoafrické unie i Jižní Rhodesie a Královského australského letectva

O tom, že 311. čs. bombardovací peruť představovala bezesporu nejvýznamnější jednotku britského letectva (RAF - Royal Air Force), u kterého v letech druhé světové války bojovali českoslovenští letci, se autor zmínil již v předchozí části (ČESKOSLOVENŠTÍ LETCI V RAF, NAŠE VOJSKO Praha 2016). Nebyla však jedinou, u níž za druhé světové války někteří z československých letců působili. Kniha ČESKOSLOVENŠTÍ LETCI V RCAF, SAAF, SRAF a RAAF 1940–1945 tentokrát přibližuje jejich válečnou činnost u některých jednotek organizačně začleněných v Královském kanadském letectvu - RCAF, jihoafrickém letectvu - SAAF, letectvu Jižní Rhodesie - SRAF, a také australském letectvu - RAAF.
I v těchto případech byla však jejich činnost mimo rámec československé bombardovací peruti nesrovnatelně menší. Mnohdy byla ale svou náplní rozhodně zajímavá a pestrá i z hlediska jednotlivých typů letadel, na kterých létali. Jednalo se nejen o známé letouny typu Bristol Blenheim, Bristol Beaufort, Bolingbroke MkIV, Avro Anson, Lockheed Hudson, Lockheed-Vega Ventura GRV, létací čluny Consolidated Catalina americké či Canso kanadské produkce, létací čluny Supermarine Stranraer, letouny typu Consolidated B-24 Liberator, Vickers Wellington, ale i o takové stroje, jako byly Douglas (B-18A) DB-1 Digby, Martin PBM-3B Mariner a některé jednotlivé typy další, zejména letounů cvičných.
Autor zmiňuje též podmínky, dobu a prostředí, v nichž se naši letci pohybovali. I v tomto případě je text doplněn příslušnými fotografiemi a kopiemi vybraných dokumentů.

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Českoslovenští letci v RCAF, SAAF, SRAF a RAAF do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Českoslovenští letci v RCAF, SAAF, SRAF a RAAF.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Českoslovenští letci v RCAF, SAAF, SRAF a RAAF (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Českoslovenští letci v RCAF, SAAF, SRAF a RAAF bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Českoslovenští letci v RCAF, SAAF, SRAF a RAAF doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Military

 
Knihkupectví / Military / Českoslovenští letci v RCAF, SAAF, SRAF a RAAF