Českoslovenští letci v RAF - Jednotky britského bombardovacího a pobřežního letectva 1940-

Kód: 2061598

Úplný název:

Českoslovenští letci v RAF - Jednotky britského bombardovacího a pobřežního letectva 1940- (kol.): Jednotky britského bombardovacího a pobrežního letectva. 1940-1945

Autor a popis:

Naše vojsko, 588 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
343 Kč (499 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

311. československá bombardovací peruť představuje bezesporu nejvýznamnější jednotku britského letectva (RAF – Royal Air Force), u kterého v letech druhé světové války bojovali českoslovenští letci. Nebyla však jedinou. Tato skutečnost je širší veřejnosti méně známá, proto se autor snaží poukázat i na některé další jednotky zahrnuté do organizačních struktur letectva RAF, u kterých v letech 1940–1945 někteří z československých letců působili.
Kniha Českoslovenští letci v RAF přibližuje jejich válečnou činnost u celků organizačně začleněných k jednotkám Velitelství bombardovacího letectva RAF (Bomber Command), dále u bombardovacích,průzkumných či transportních jednotek zámořských velitelství RAF (Oversea Command), u 2nd TAF (Tactical Air Force), tj. u britské 2. taktické letecké armády v Evropě, u jednotek Velitelství pobřežního letectva (Coastal Command) i v rámci Leteckého výcvikového sboru (ATC– Air Training Corps), sdružujícího univerzitní jednotky základního leteckého výcviku. Líčí též podmínky, dobu a prostředí, v nichž se naši letci pohybovali.
V závěru zmiňuje československé letce propuštěné z RAF VR za účelem služby v SSSR nebo na československém osvobozeném území a v krátkosti také osudy některých Čechoslováků sloužících v britské armád.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Českoslovenští letci v RAF - Jednotky britského bombardovacího a pobřežního letectva 1940- do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Českoslovenští letci v RAF - Jednotky britského bombardovacího a pobřežního letectva 1940-.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Českoslovenští letci v RAF - Jednotky britského bombardovacího a pobřežního letectva 1940- (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Českoslovenští letci v RAF - Jednotky britského bombardovacího a pobřežního letectva 1940- bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Českoslovenští letci v RAF - Jednotky britského bombardovacího a pobřežního letectva 1940- doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Military

 
Knihkupectví / Military / Českoslovenští letci v RAF - Jednotky britského bombardovacího a pobřežního letectva 1940-