Českoslovenští letci ve Velké Británii a válečné fenomény

Kód: 2060838

Úplný název:

Českoslovenští letci ve Velké Británii a válečné fenomény (Kudrna Ladislav):

Autor a popis:

Kudrna Ladislav, NAŠE VOJSKO, 164 stran, jazyk - čeština, 2006

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
170 Kč (249 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Zcela nový pohled na činnost našich letců ve Velké Británii za druhé světové války. Za pomoci konkrétních válečných fenoménů je ukázán život československých letců na půdě Británie v širším kontextu. Čtenář tak bude mít například možnost dozvědět se, jak letci vnímali válečný čas, jež, jak bude ukázáno, neběžel zcela monotónně. Atraktivní formou bude ukázán čas předepsaného operačního turnusu a co pro letce znamenalo jeho dokončení. Vynechán nebude ani popis „rychlých“ politických událostí. Na základě deníků, válečných kronik budou komentovány události jak z mezinárodní, tak domácí politické scény a ně navazující události. Čtenář se tak dozví bezprostřední reakci našich letců na atentát na Heydricha a následného vyvraždění Lidic. Nebude vynechán ani popis, jak letci sami sebe vnímali jako významné představitelé odboje a jakou sami sobě připisovali roli v poválečném Československu. Prostředí a válečné struktury, jež obklopovaly letce, nás zavedou do válečného prostředí Velké Británie. Při tom nebude vynechán ani pestrý obraz ze života válečného Londýna.
Morálka je a bude klíčovým faktorem každého konfliktu. Jak tedy vítězství a ztráty ovlivňovaly morálku jednotlivců, ale i celých jednotek? To bude ukázáno nejen na stíhačích Fighter Command, ale i na osádkách Bomber Command. Poprvé se čtenář bude moci v širším kontextu dočíst o problematice zabíjení v letecké válce. Jak letci vnímali smrt, jež byla ve vzduchu všude kolem? Jak se dívali na konec nenáviděného, ale často respektovaného nepřítele? Bude ukázáno neetické jednání zabíjení bezbranných letců na padáku či na zemi, jehož se dopouštěly všechny válečné strany. Čtenář se tak mimo jiné dozví o rozporuplném rozkazu, jež byl vydán americkým stíhačům v Evropě, a který vedl k zabíjení nepřítele na padácích. Na konkrétních příkladech bude ukázáno zabíjení bezbranného nepřítele jak u spojeneckých, tak německých stíhačů. Zajímavá bude jistě reakce samotných letců na tuto neblahou skutečnost.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Českoslovenští letci ve Velké Británii a válečné fenomény do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Českoslovenští letci ve Velké Británii a válečné fenomény.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Českoslovenští letci ve Velké Británii a válečné fenomény (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Českoslovenští letci ve Velké Británii a válečné fenomény bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Českoslovenští letci ve Velké Británii a válečné fenomény doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Military

 
Knihkupectví / Military / Českoslovenští letci ve Velké Británii a válečné fenomény