Český ministr ve Vídni - Ve službách císaře, národa a politické strany

Kód: 2002793

Úplný název:

Český ministr ve Vídni - Ve službách císaře, národa a politické strany (Klečacký Martin): Ve službách císaře, národa a politické strany

Autor a popis:

Klečacký Martin, Academia, 304 stran, jazyk - čeština, 2018

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
324 Kč (450 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.1.2018 dopoledne. 
 

Roku 1900 zasedl ve vídeňské vládě ministr bez portfeje, jehož posláním bylo hájit české zájmy v rámci mnohonárodnostní monarchie. Vedle poslanců v říšské radě se tak český zástupce objevil i na ministerském postu a následujících deset let cíleně podporoval český průmysl, umění nebo školství. Čeští ministři ve spolupráci s poslanci v té době nejsilnější mladočeské strany cíleně prosazovali české úředníky na vedoucí místa ve státním aparátu a vytvářeli si tím síť oddaných spolupracovníků. Monografie sleduje snahu mladočeské strany o prosazení svého vlivu ve státní správě prostřednictvím českého ministra, věnuje se utváření tohoto úřadu a podrobně se zabývá jeho činností nejen na úrovni celé říše a korunní země, ale i na lokálním příkladu jednoho města.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Český ministr ve Vídni - Ve službách císaře, národa a politické strany do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Český ministr ve Vídni - Ve službách císaře, národa a politické strany.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Český ministr ve Vídni - Ve službách císaře, národa a politické strany (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Český ministr ve Vídni - Ve službách císaře, národa a politické strany bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Český ministr ve Vídni - Ve službách císaře, národa a politické strany doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Český ministr ve Vídni - Ve službách císaře, národa a politické strany