Český organizovaný zločin

Kód: 2105618

Úplný název:

Český organizovaný zločin (Kupka Petr):

Autor a popis:

Kupka Petr, Mezinárodní politologický ústav Masarykovy univerzity, 348 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
227 Kč (295 Kč)
  / ks  
koupit
 

Problematika českého organizovaného zločinu nebyla nikdy důkladně zpracována. Jedním z hlavních důvodů je, že český organizovaný zločin nebyl nikdy viditelným a lehce definovatelným fenoménem. Předkládaná publikace je kvalitativní reakcí na toto bílé místo v oblasti sociálních studií.
Český organizovaný zločin: od vyděračů ke korupčním sítím je založen na analýze interview s respondenty profesně se zabývajícími bojem s organizovaným zločinem, na jejímž základě autoři vytvořili typologii českého organizovaného zločinu, a také na analýze mediálních zdrojů, která posloužila k ilustraci jeho jednotlivých typů.
Kniha se skládá ze dvou stěžejních částí. První část je zaměřena na paradigmatickou debatu o povaze organizovaného zločinu obecně a jejím hlavním cílem je představit české odborné i laické veřejnosti vývoj v této oblasti, který se již dávno odklonil od vnímání organizovaného zločinu jakožto homogenní násilné a uzavřené struktury. Druhá, hlavní část knihy je zaměřena na klíčové podoby a charakteristické rysy jevů, které jsou v českém bezpečnostním prostředí považovány za organizovaný zločin. Závěr knihy je věnován analýze fenoménu český organizovaný zločin jako celku z hlediska struktury, exkluzivity členství, násilí, kontinuity, ilegálního podnikání, pronikání do legální ekonomiky, (ne)ideologičnosti a korupce.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Český organizovaný zločin do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Český organizovaný zločin.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Český organizovaný zločin (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Český organizovaný zločin bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Český organizovaný zločin doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie

 
Knihkupectví / Český organizovaný zločin