Český špalíček pohádek, říkadel, hádanek, přísloví a písniček

Kód: 2425111

Úplný název:

Český špalíček pohádek, říkadel, hádanek, přísloví a písniček (Motlová Milada, Baránková Vlasta):

Autor a popis:

Motlová Milada, Baránková Vlasta, Knižní klub, 328 stran, jazyk - CZ, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
319 Kč (399 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Český špalíček je originální výbor z textů lidové slovesnosti českého národa, který uspořádala redaktorka, etnografka a známá autorka literatury pro děti Milada Motlová. Do svazku zahrnula říkadla pro nejmenší i balady a milostné romance. Největší prostor věnovala samozřejmě pohádkám, které rozdělila podle náročnosti do několika skupin. Začala od nejjednodušších (např. O veliké řepě, O Smolíčkovi, O Budulínkovi), přes chytrácké (např. Kocour v botách, O hloupém Honzovi, O chytré královně…) po nejkrásnější kouzelné pohádky (Princ Bajaja, Zlatovláska, O Šípkové Růžence, Mahulena, krásná panna…). V knize jich najdete víc než padesát. A k tomu ještě pověsti, přísloví, hádanky, písničky... Autorka nezapomněla ani na vánoční a velikonoční koledy. Dárkovou knihu, která potěší děti i jejich rodiče a prarodiče, vybavila nádhernými ilustracemi známá brněnská ilustrátorka Vlasta Baránková.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Český špalíček pohádek, říkadel, hádanek, přísloví a písniček do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Český špalíček pohádek, říkadel, hádanek, přísloví a písniček.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Český špalíček pohádek, říkadel, hádanek, přísloví a písniček (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Český špalíček pohádek, říkadel, hádanek, přísloví a písniček bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Český špalíček pohádek, říkadel, hádanek, přísloví a písniček doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Pohádky

 
Knihkupectví / Knihy pro děti a mládež / Pohádky / Český špalíček pohádek, říkadel, hádanek, přísloví a písniček