Český utrakvistický humanismus v literárním díle Mikuláše Konáče z Hodiškova

Kód: 8725864

Úplný název:

Český utrakvistický humanismus v literárním díle Mikuláše Konáče z Hodiškova (Couceiro Eduardo Fernández):

Autor a popis:

Couceiro Eduardo Fernánd, Togga, 98 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
81 Kč (110 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.9.2017 dopoledne. 
 

Publikace zkoumá složité vztahy mezi jednotlivými náboženskými, jazykovými a ideovými směry, které jednak stály proti sobě, jednak se prolínaly v raném českém literárním humanismu. Rozebírá tradiční protiklad mezi latinským a národním humanismem a pokouší se naznačit, že tato dichotomie má omezenou platnost. Dále se práce soustřeďuje na literární, překladatelskou a tiskařskou činnost Mikuláše Konáče z Hodiškova, která slouží jako příklad komplexních sil střetávajících se v dobové slovesnosti a zároveň jako důkaz problematičnosti zmíněného protikladu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Český utrakvistický humanismus v literárním díle Mikuláše Konáče z Hodiškova do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Český utrakvistický humanismus v literárním díle Mikuláše Konáče z Hodiškova.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Český utrakvistický humanismus v literárním díle Mikuláše Konáče z Hodiškova (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Český utrakvistický humanismus v literárním díle Mikuláše Konáče z Hodiškova bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Český utrakvistický humanismus v literárním díle Mikuláše Konáče z Hodiškova doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Český utrakvistický humanismus v literárním díle Mikuláše Konáče z Hodiškova