Cesta třešňových květů - Příběh Nao pocházející z klanu samurajů

Kód: 7243641

Úplný název:

Cesta třešňových květů - Příběh Nao pocházející z klanu samurajů (Sakamoto Miki):

Autor a popis:

Sakamoto Miki, Brána, 280 stran, jazyk - CZ, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
107 Kč (149 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 19.10.2017 dopoledne. 
 

Tokio 1895. O jarní noci, v době, kdy rozkvetly třešně, se v rodině obchodníka s uměním narodila malá Nao. Její rodiče pocházeli ze vznešeného klanu samurajů z jižního japonského ostrova Kjúšú. Vyznávali tradiční životní hodnoty, jejich dcera se učila umění kaligrafie, čajového obřadu a ikebany. Ale Japonsko, nyní již otevřené světu, se snaží stát jednou ze světových velmocí a život lidí se mění… V Japonsku jsou třešňové květy symbolem znovuzrození. Ze starého, které zaniká, se rodí nové - čistší a krásnější. Miki Sakamoto vypráví příběh neobyčejné ženy, své babičky Nao, jejíž životní cesta odráží všechna stadia vývoje Japonska - zánik tradic na konci 19. století, militaristickou expanzi, svržení atomových bomb na Hirošimu a Nagasaki, porážku Japonců ve 2. světové válce Američany a konečně počátek vzniku nového Japonska. Zároveň nás seznamuje s fascinující japonskou kulturou, japonským náboženstvím a životem tradiční japonské rodiny.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Cesta třešňových květů - Příběh Nao pocházející z klanu samurajů do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Cesta třešňových květů - Příběh Nao pocházející z klanu samurajů.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Cesta třešňových květů - Příběh Nao pocházející z klanu samurajů (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Cesta třešňových květů - Příběh Nao pocházející z klanu samurajů bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Cesta třešňových květů - Příběh Nao pocházející z klanu samurajů doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literární biografie

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Literární biografie / Cesta třešňových květů - Příběh Nao pocházející z klanu samurajů