Cesta za duhou - Vzpomínky dcery a vnučky herce, režiséra a scenáristy Čeňka Šlégla

Kód: 7229629

Úplný název:

Cesta za duhou - Vzpomínky dcery a vnučky herce, režiséra a scenáristy Čeňka Šlégla (Weissová Blanka, Pouliček Zuzana): Vzpomínky dcery a vnučky herce, režiséra a scenáristy Čeňka Šlégla

Autor a popis:

Weissová Blanka, Pouliček Zuzana, PETRKLÍČ, 140 stran, jazyk - čeština, 2018

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
185 Kč (259 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.4.2018 dopoledne. 
 

Mimořádná osobnost české kultury Čeněk Šlégl, filmový a divadelní herec, režisér a scenárista, dlouholetý člen Divadla Vlasty Buriana, měl jedinou dceru Blanku. Ta se ve 30. letech zamilovala do Arnošta Weisse, muže židovského původu. V roce 1941, v rozporu s platnými norimberskými zákony, se za něj provdala. Tím začalo vyhrožování likvidací celé rodiny slavného umělce a začal zápas o holé životy. Populární herec byl přinucen k učinkování v antisemitských rozhlasových skečích, k napsání protižidovského románu, k propagandistické cestě do Říše, k převzetí nacistického vyznamenání … Těmito kroky vědomě ohrozil svou kariéru a pošpinil svou pověst před celým národem. Dokázal však intervencemi zachránit životy svého zetě, dcery i teprve dvouleté vnučky Zuzany, která měla být v roce 1945 jakožto poloviční Židovka zlikvidována. Šlégl byl po válce odsouzen k půlročnímu těžkému žaláři a již nikdy se k umělecké práci nevrátil.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Cesta za duhou - Vzpomínky dcery a vnučky herce, režiséra a scenáristy Čeňka Šlégla do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Cesta za duhou - Vzpomínky dcery a vnučky herce, režiséra a scenáristy Čeňka Šlégla.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Cesta za duhou - Vzpomínky dcery a vnučky herce, režiséra a scenáristy Čeňka Šlégla (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Cesta za duhou - Vzpomínky dcery a vnučky herce, režiséra a scenáristy Čeňka Šlégla bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Cesta za duhou - Vzpomínky dcery a vnučky herce, režiséra a scenáristy Čeňka Šlégla doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Cesta za duhou - Vzpomínky dcery a vnučky herce, režiséra a scenáristy Čeňka Šlégla