Cesta za světlem - Vývoj endoskopie v proměnách času (z pohledu gynekologa)

Kód: 2475622

Úplný název:

Cesta za světlem - Vývoj endoskopie v proměnách času (z pohledu gynekologa) (Zábranský František): vývoj endoskopie v promenách casu (z pohledu gynekologa)

Autor a popis:

Zábranský František, Grada, 144 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
166 Kč (195 Kč)
  / ks  
koupit
 

Autor je emeritním primářem gynekologicko-porodnického oddělení nemocnice ve Zlíně, kniha je napsána s velkou lehkostí a nadhledem a její přečtení udělá čtenáři opravdu radost.
V knize má čtenář možnost najít ucelený pohled na vývoj endoskopie, s přednostním zaměřením na gynekologii. V prvních kapitolách popisuje autor knihy iniciální pokusy, úspěchy, ale i zklamání navrhovatelů s nedostatečností technik, najdeme zde i osobní poznámky a doprovodné údaje – přes Bozziniho, výrobce cystoskopů, Pantaleoniho (první hysteroskopie) k francouzským a německým reáliím až k pokusům prosadit endoskopii i v dalších oborech.
V následujícím textu můžeme sledovat názorové průlomy, které se polarizovaly mezi nadměrným optimismem a přehnanými obavami z rizik operace (pro gynekology, kteří prováděli diagnostické výkony již několik desetiletí a bez zjevného pokroku, byla velkým mezníkem laparoskopická cholecystektomie) i popis vývoje jednotlivých národních laparoskopických operačních škol.
Další kapitoly sledují vývoj laparoskopické hysterektomie, endoskopické postupy v gynekologické onkologii, rekonstrukční chirurgii a operační léčbu ženské sterility.
Předposlední kapitola přináší historii československé, potažmo české gynekologické endoskopie, přehled aktivit a založení specifické profesní organizace – sekce gynekologické endoskopie České gynekologické a porodnické společnosti.
Závěr je věnován výrobcům stěžejních nebo pomocných endoskopických pomůcek, nástrojů a přístrojů.
Kniha je určena nejen gynekologům, ale i odborníkům jiných oborů, kteří se o historii endoskopie zajímají.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Cesta za světlem - Vývoj endoskopie v proměnách času (z pohledu gynekologa) do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Cesta za světlem - Vývoj endoskopie v proměnách času (z pohledu gynekologa).
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Cesta za světlem - Vývoj endoskopie v proměnách času (z pohledu gynekologa) (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Cesta za světlem - Vývoj endoskopie v proměnách času (z pohledu gynekologa) bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Cesta za světlem - Vývoj endoskopie v proměnách času (z pohledu gynekologa) doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Cesta za světlem - Vývoj endoskopie v proměnách času (z pohledu gynekologa)