Čeština pro cizince B2 - učebnice a cvičebnice

Kód: 2660178

Úplný název:

Čeština pro cizince B2 - učebnice a cvičebnice (Kestřánková Boccou Marie, Pavel Pečený):

Autor a popis:

Kol., EDIKA, 488 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
438 Kč (599 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.10.2017 dopoledne. 
 

Koncepce celé knihy je volena s ohledem na potřebu moderního jazykového materiálu, tzn. materiálu s dostatečným zásobníkem konverzačních aktivit i zásobníkem cvičení zacílených na gramatické formy. Při plánování koncepce lekcí autoři navázali na koncepci učebnice a cvičebnice Čeština pro cizince – úroveň B1 (dále CJB1), která je výsledkem dlouholeté pedagogické praxe a studia materiálů anglických, německých, polských a francouzských zaměřených na výuku mateřského jazyka jako jazyka cizího. V CJB1 byla stanovena vhodná míra aplikace prvků komunikativní metody pro češtinu jako cizí jazyk a do nácviku řečových dovedností byla zahrnuta příprava na testování. Tzn. i v této publikaci jsou v částech Dialogy, Čtení a Poslech používány otázky multiple-choice, dichotomické otázky a otázky s krátkou odpovědí. Nyní uveďme pár poznámek ke koncepci jednotlivých lekcí (totožný systém jako CJB1). Každá lekce je složena z následujících částí:

1.část MINIDIALOGY (tento termín je zvolen, aby bylo jasné odlišení od 3. části DIALOGY zde se student seznámí s tématem lekce, s konverzačními obraty, hovorovou češtinou a realizacemi jazykových funkcí)

2.část SLOVNÍ ZÁSOBA

3.část DIALOGY (zde je na základě textu, ke kterému jsou vytvořeny i nahrávky, vystavěn most k výkladu gramatiky, v případě slabších skupin je tato část vhodná k průběžnému nácviku poslechu s porozuměním či čtení s porozuměním, jelikož jsou ke každému dialogu vytvořeny jak otázky k poslechu, tak ke čtení)

4.část GRAMATIKA (výklad gramatiky a náležitá cvičení)

5.část ČTENÍ (čtecí text s aktivitami a úlohami na nácvik čtení s porozuměním)

6.část POSLECH (poslechový text s aktivitami a úlohami na nácvik poslechu s porozuměním, transkripty textů jsou zařazeny do samostatné části na konec učebnice)

7.část ZOPAKUJTE SI (zde se opakuje základní gramatika úrovně B1, která je důkladněji procvičena a podrobněji vysvětlena v pracovním sešitě)

8.část VÝSLOVNOST

9.část PSANÍ

10.část REÁLIE (tato část má stejnou koncepci jako část ČTENÍ, obsahuje zajímavosti týkající se české kultury, jsou zde mimo jiné ukázky ze tří českých filmů nebo se k procvičování a fixování lexika úrovně B2 využívají písničky...)

Nahlédnout do Čeština pro cizince B2 - učebnice a cvičebnice Nahlédnout do Čeština pro cizince B2 - učebnice a cvičebnice

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Čeština pro cizince B2 - učebnice a cvičebnice do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Čeština pro cizince B2 - učebnice a cvičebnice.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Čeština pro cizince B2 - učebnice a cvičebnice (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Čeština pro cizince B2 - učebnice a cvičebnice bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Čeština pro cizince B2 - učebnice a cvičebnice doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Cizí jazyky

 
Knihkupectví / Učebnice / Cizí jazyky / Čeština pro cizince B2 - učebnice a cvičebnice