Cesty dětí do staletí aneb Jak Běla a Kuba poznávali naši minulost

Kód: 7391749

Úplný název:

Cesty dětí do staletí aneb Jak Běla a Kuba poznávali naši minulost (Schwabiková Kateřina): aneb Jak Bela s Kubou poznali naši minulost

Autor a popis:

Schwabiková Kateřina, SLOVART, 80 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
199 Kč (249 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Velké množství dějově plných kreseb a čtivý, zábavný a srozumitelný text jsou hlavní přednosti knihy, která dětské čtenáře poutavým způsobem seznámí s naší historií. Hlavní hrdinové, sourozenci Běla a Kuba, se pomocí starobylého stroje času v muzeu dostanou do deseti historických období a zažijí tam nevšední dobrodružství. Čtenáři sledují jejich osudy například v době kamenné, v přemyslovském hradišti, za vlády Karla IV., na renesančním zámku, za Rakouska-Uherska či za socialismu. Každá z kapitol obsahuje kreslený příběh s dialogy, doplněný krátkými popisky, a vysvětlující texty, tip na výlet i různé hříčky a úkoly. Autorka se nevyhýbá nastínění základního historického rámce epoch, ale víc se soustřeďuje na každodenní život - jak se lidé oblékali, co jedli, jak bydleli apod. Knížka je určena dětem různých věkových kategorií. Předškoláci mohou zkoumat obrázky nebo si nad kresleným příběhem povídat s rodiči o životě v minulosti. Menší školáci si už přečtou kreslený příběh sami. Když trochu povyrostou, zvládnou si knížku prostudovat celou, včetně doprovodných textů nabitých spoustou informací.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Cesty dětí do staletí aneb Jak Běla a Kuba poznávali naši minulost do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Cesty dětí do staletí aneb Jak Běla a Kuba poznávali naši minulost.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Cesty dětí do staletí aneb Jak Běla a Kuba poznávali naši minulost (hodnotilo 13 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Cesty dětí do staletí aneb Jak Běla a Kuba poznávali naši minulost bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 1).
 
 
 

S Cesty dětí do staletí aneb Jak Běla a Kuba poznávali naši minulost doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro děti a mládež

 
Knihkupectví / Knihy pro děti a mládež / Cesty dětí do staletí aneb Jak Běla a Kuba poznávali naši minulost