Cesty loutkářů Brátů a Pratte Evropou 18. a 19. století

Kód: 7331206

Úplný název:

Cesty loutkářů Brátů a Pratte Evropou 18. a 19. století (Dubská Alice):

Autor a popis:

Dubská Alice, Akademie múzických umění, 118 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
119 Kč (164 Kč)
  / ks  
koupit
 

V první polovině 19. století úspěšně vystupovala v mnoha evropských městech skupina loutkářů Pratte, pocházejících údajně ze Švédska. Několik náhodně dochovaných cedulí a divadelních inzercí z jejich vystoupení v Hamburku, Stockholmu, Petrohradě, Vídni, Budapešti či Praze dávají tušit, že Pratteovi prošli se svým loutkovým divadlem vskutku velkou část Evropy, ale povědomí o jejich skutečném původu a inscenačním stylu upadlo v zapomnění. Teprve v posledních letech se v souvislosti s obnovením intenzivního bádání o prvním českém loutkáři Janu Brátovi z východočeského Náchoda podařilo objevit důležité dokumenty, které přinášejí překvapivé poznatky o jeho potomcích: o jeho synu Antonu Pratteovi a jeho dětech, kteří pokračovali v jeho loutkářské činnosti. Z mlh dávné minulosti se tak před námi vynořuje fascinující příběh o původu a životních osudech tří generací loutkářského rodu, jenž byl téměř sto let živou součástí kulturního dění ve středoevropském regionu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Cesty loutkářů Brátů a Pratte Evropou 18. a 19. století do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Cesty loutkářů Brátů a Pratte Evropou 18. a 19. století.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Cesty loutkářů Brátů a Pratte Evropou 18. a 19. století (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Cesty loutkářů Brátů a Pratte Evropou 18. a 19. století bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Cesty loutkářů Brátů a Pratte Evropou 18. a 19. století doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Film a divadlo

 
Knihkupectví / Umění / Film a divadlo / Cesty loutkářů Brátů a Pratte Evropou 18. a 19. století