Cesty městem

Kód: 7419099

Úplný název:

Cesty městem (Braun Kohlová Markéta): O racionalite každodenního cestování

Autor a popis:

Braun Kohlová Markéta, SLON, 280 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
193 Kč (279 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Autorka se ve své knize zabývá otázkou volby dopravního prostředku, kterou považuje za zásadní v rámci studia mobility. Nachází dva důvody, proč se zabývat každodenním cestováním. Tím prvním je, že jednotlivci žijící v současné době ve velkých západních městech stráví cestováním velké množství času a vynaloží na ně mnoho finančních prostředků. Druhým důvodem jsou negativní dopady dopravy v podobě každodenního pohybu velkého množství jednotlivců na vzhled moderních měst a městské společnosti.
Volba dopravního prostředku se v této knize zkoumá jak z perspektivy statistické, tak behaviorální. Kniha využívá závěry původního výzkumu realizovaného v letech 2008 a 2009 v českých městských aglomeracích. Východiska výzkumu byla formulována na základě diskuse o tom, nakolik je možné každodenní volbu dopravního prostředku, a tedy značně rutinní chování, považovat za racionální a jako takové ho zkoumat. Výzkum pak kombinoval kvalitativní a kvantitativní sociologickou analýzu.

Co vysvětluje volbu dopravního prostředku, který lidé používají při pravidelných cestách po městě? Jakou roli při rozhodování jednotlivců hrají prostorové charakteristiky bydliště? Jak se volba dopravního prostředku liší u rezidentů center měst a suburbií?
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Cesty městem do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Cesty městem.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Cesty městem (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Cesty městem bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Cesty městem doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura