Cesty nesmrtelných - Putování po osudech a hrobech slavných českých matematiků, fyziků a a

Kód: 7378312

Úplný název:

Cesty nesmrtelných - Putování po osudech a hrobech slavných českých matematiků, fyziků a a (Martin Vlach, Vojtěch Kemenny, Ilona Šimánková, Luboš Veverka): Putování po osudech a hrobech slavných ceských matematiku, fyziku a astronomu

Autor a popis:

Martin Vlach, Vojtěch Kemenny, Ilona Šimánková, Luboš Veverka,, MatfyzPress, 224 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
188 Kč (259 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 19.10.2017 dopoledne. 
 

Cesty nesmrtelných mapují osudy řady významných matematiků, fyziků a astronomů, kteří podstatně ovlivnili vývoj českého vědeckého poznání. Autoři při své dvouleté práci pátrali nejen v archivech, prošli velké množství různých materiálů a podařilo se jim zmapovat jedinečné osudy, úspěchy, nepochopení, slávu i pády vědců s nesmrtelným odkazem do budoucnosti. Publikace se zmiňuje o padesáti vědcích. Kniha obsahuje také přehledně vložené informace o dalších dobových osobnostech se vztahem k nim. Obdobně zde najdeme také zajímavosti vztahujících se k době jejich života.
Společným milníkem vzpomínaných matematiků, fyziků a astronomů se stala Praha. Některým přinesla slávu a respekt, k jiným se otočila zády. Ať se už k nim zachovala jakkoliv, všichni v její zemi sní svůj věčný sen. Putování začíná tam, kde to jejich skončilo. Největší část publikace je věnována Olšanským hřbitovům – nejrozsáhlejšímu pražskému pohřebišti.
Detailněji zkoumá i Malostranský a Vinohradský hřbitov. Pro čtenáře jsou v knize připraveny čtyři vycházkové trasy - po hrobech matematiků, dále fyziků a astronomů, celková a nezapomnělo se ani na trasu se zpevněnými povrchy bez překážek pro handicapované či maminky s kočárky.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Cesty nesmrtelných - Putování po osudech a hrobech slavných českých matematiků, fyziků a a do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Cesty nesmrtelných - Putování po osudech a hrobech slavných českých matematiků, fyziků a a.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Cesty nesmrtelných - Putování po osudech a hrobech slavných českých matematiků, fyziků a a (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Cesty nesmrtelných - Putování po osudech a hrobech slavných českých matematiků, fyziků a a bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Cesty nesmrtelných - Putování po osudech a hrobech slavných českých matematiků, fyziků a a doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literární biografie

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Literární biografie / Cesty nesmrtelných - Putování po osudech a hrobech slavných českých matematiků, fyziků a a