Chalífa a Západ - O kořenech terorismu a pokrytectví Západu

Kód: 7429632

Úplný název:

Chalífa a Západ - O kořenech terorismu a pokrytectví Západu (Cardini Franco): Koreny terorismu a pokrytectví Západu

Autor a popis:

Cardini Franco, Vyšehrad, 176 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
182 Kč (228 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.11.2017 dopoledne. 
 

Italský historik Franco Cardini, známý i českým čtenářům (ve Vyšehradu vyšla jeho monografie o svatém Františkovi z Assisi) se v řadě svých textů publikovaných na blogu zamýšlí nad nejpalčivějšími problémy dneška, jako je vzestup Islámského státu a jeho vůdce, který se prohlásil novým chalífou, hlavou všech muslimů. Odborník na středověké dějiny a na dějiny islámu hledá hlubší souvislosti vzestupu Islámského státu a nachází je jak ve vlastních dějinách islámského světa, tak v pokrytectví a chybné politice Západu, které vzestup nejradikálnějších forem islamismu mnohdy podporovaly. V úvahách, které mají formu deníkových zápisů, můžeme sledovat historikovo myšlení, které propojuje aktuální události a jejich kořeny v historii velmi vzdálené i novější. Věnuje se například místu, které v historické zkušenosti a imaginaci muslimského světa zaujímá Palestina a Jeruzalém, a jak vzestup islámského radikalismu souvisí s izraelsko-palestinským konfliktem. Kniha Franka Cardiniho je bohatým zdrojem podnětů k hlubšímu přemýšlení o souvislostech toho, co celý svět každý den s hrůzou sleduje v médiích.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Chalífa a Západ - O kořenech terorismu a pokrytectví Západu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Chalífa a Západ - O kořenech terorismu a pokrytectví Západu.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Chalífa a Západ - O kořenech terorismu a pokrytectví Západu (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Chalífa a Západ - O kořenech terorismu a pokrytectví Západu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Chalífa a Západ - O kořenech terorismu a pokrytectví Západu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Chalífa a Západ - O kořenech terorismu a pokrytectví Západu