Chirurgovy úspěchy a zklamání

Kód: 7262825

Úplný název:

Chirurgovy úspěchy a zklamání (Hájek Miloš):

Autor a popis:

Hájek Miloš, Galén, 326 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
227 Kč (300 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Kniha Chirurgovy úspěchy a zklamání spíná časový oblouk od raných padesátých let až do dnešních dnů a představuje tak dokument vypovídající pravdivě, s nadhledem a ironií i o předlistopadových destruktivních praktikách, které zasahovaly všechny sféry společenského života a lidské činnosti, medicínu a její protagonisty nevyjímaje.

Defilují v ní významné postavy české medicíny, s nimiž se autor, prof. MUDr. Miloš Hájek, CSc., setkával během studií a později na pracovištích: patří mezi ně chirurg Arnold Jirásek, proslulý internista Josef Charvát, ortoped Jan Zahradníček, gynekolog Josef Jerie, dále Emil Dienstbier, Jiří Niederle, Zdeněk Mysliveček, František Patočka, bratr filosofa Jana Patočky, patolog Josef Hepner, jemu blízký vinohradský chirurg Emerich Polák a řada dalších.

Autor se od mládí věnuje cestování: vydává se na cesty pro radost i za poznáním a provází své přátele po cizích zemích se stejnou zaujatostí, s jakou líčí své životní zážitky. V sebeabsurdnějších společenských situacích a ve svém povolání, nezřídka provázeném vzrušujícím adrenalinovým dobrodružstvím, nepřestal vnímat chirurgii jako „vědu a umění božské“ a neopustil svou vizi chirurga, touhu prohlubovat vědění a rozšiřovat tak hranice konání, jehož smyslem je chránit dar života.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Chirurgovy úspěchy a zklamání do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Chirurgovy úspěchy a zklamání.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Chirurgovy úspěchy a zklamání (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Chirurgovy úspěchy a zklamání bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Chirurgovy úspěchy a zklamání doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Chirurgovy úspěchy a zklamání