Churchillův tajný voják - Neobyčejný příběh statečnosti člena britského přepadového komand

Kód: 7433184

Úplný název:

Churchillův tajný voják - Neobyčejný příběh statečnosti člena britského přepadového komand (Fry Helen): Neobyčejný příběh statečnosti člena britského přepadového komanda

Autor a popis:

Fry Helen, Víkend, 272 stran, jazyk - čeština, 2017

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
235 Kč (329 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.3.2018 dopoledne. 
 

Colin Anson se narodil jako Claus Ascher v Berlíně. Byl nucen uprchnout z nacistického Německa, neboť jeho otec Curt Ascher patřil ve třicátých letech k nemnoha Hitlerovým politickým odpůrcům. Po zatčení gestapem byl uvězněn v Dachau a tam také v roce 1937 zemřel.
Když se ocitl v ohrožení i Colin, odešel do Británie a vstoupil do britské armády. Stal se členem speciální 3. roty, pověřené těmi nejnebezpečnějšími úkoly. Její členové jako jediní v britských ozbrojených silách hovořili německy. Jako člen královské námořní pěchoty se zúčastnil invaze na Sicílii a do Itálie v roce 1943, kde přežil těžké zranění hlavy. Bojoval v Jugoslávii i Albánii a nakonec se zúčastnil osvobození Korfu.
Kniha není jen vzrušujícím líčením jeho statečné služby ve druhé světové válce, ale přináší i jedinečný pohled na politické dění v Německu třicátých let.

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Churchillův tajný voják - Neobyčejný příběh statečnosti člena britského přepadového komand do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Churchillův tajný voják - Neobyčejný příběh statečnosti člena britského přepadového komand.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Churchillův tajný voják - Neobyčejný příběh statečnosti člena britského přepadového komand (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Churchillův tajný voják - Neobyčejný příběh statečnosti člena britského přepadového komand bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Churchillův tajný voják - Neobyčejný příběh statečnosti člena britského přepadového komand doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Military

 
Knihkupectví / Military / Churchillův tajný voják - Neobyčejný příběh statečnosti člena britského přepadového komand