Circus Sideshow

Kód: 7437208

Úplný název:

Circus Sideshow (Kratochvil Antonin):

Autor a popis:

Kratochvil Antonin, KANT, 84 stran, jazyk - čeština, angličtina, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
345 Kč (450 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.2.2018 dopoledne. 
 

Fotografie Antonína Kratochvíla z rozsáhlého cyklu Sideshow vznikly v Gibsotonu na Floridě, v centru specifické odnože zábavního průmyslu.
Vedle tradičních provazochodců, žonglérů, hadích žen a chrličů ohně na nich defilují také nejrůznější fyzicky poznamenaní lidé, kteří jsou divákům ukazováni jako svého druhu bizarní bytosti. V roce 1974 byly fotografie publikovány v časopise American Photo a nyní poprvé vycházejí jako ucelený soubor v knižní podobě. Sideshow můžeme považovat za první důležitou zastávku Antonína Kratochvíla na jeho cestě v hledání podstaty lidské i umělecké existence. Způsob práce se světlem či kompozice obrazu předznamenává jeho další tvorbu, díky níž se stal světově uznávaným fotografem.
Text napsal Petr Volf.

Antonín Kratochvíl’s photographs from his extensive photo essay Sideshow were taken in Gibsonton, Florida, the center of a very distinct branch of the entertainment industry. Besides the usual tightrope walkers, jugglers, snake ladies, and fire eaters, a vast array of people bearing various disfigurements also march past, exhibited to audiences as freaks of nature. First published in American Photo in 1974, the complete set of photographs is now being presented for the first time in a book. Sideshow can be considered Antonín Kratochvíl’s first important stop on his journey in search of the nature of human and artistic existence. The way in which he works with light and composition presages his future work, which earned him international acclaim as a photographer.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Circus Sideshow do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Circus Sideshow.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Circus Sideshow (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Circus Sideshow bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Circus Sideshow doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Fotografie