Čítanka pro 4.ročník ZŠ

Kód: 7358185

Úplný název:

Čítanka pro 4.ročník ZŠ (Juráčková I., Hubeňáková L.):

Autor a popis:

Juráčková I., Hubeňáková L., didaktis, 208 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
179 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.10.2017 dopoledne. 
 

Do čítanky byly umístěny texty různých forem, žánrů, typů, různého rozsahu a náročnosti. Lze v ní nalézt jak poezii (lidovou, umělou, písně atd.), tak prózu (pohádku – lidovou, autorskou, bajku, báje, pověsti, různé typy povídek pro děti – školní, rodinná, prázdninová, zážitková, z přírody atd.). Zastoupen je jak text umělecký, tak i naukový či populární.

Mezi autory jednotlivých textů, jsou zařazeni jak čeští, tak zahraniční spisovatelé píšící pro děti. U cizích jmen je uvedena jejich výslovnost.

Texty doprovází ilustrace těchto malířů: Lucie Dvořáková, Martina Skala, Eva Sýkorová Pekárková, Radka Holubcová, Aleš Čuma, Miroslav Růžek. Některé texty doprovází i ilustrace Adolfa Borna, Jiřího Šalamouna, Josefa Lady, Zdeňka Smetany, Jiřího Trnky, Matta Browna, Alberta Uderza.

Texty bohatě využívají práce s jazykem, vtipu, hry, poskytují náměty k zamyšlení a podněcují k zasazení do širších souvislostí. Texty byly seřazeny do 5 hlavních oddílů, které obsahují témata blízká dětem a jejich světu. Navíc se většina z nich snaží korespondovat s právě probíhajícím ročním obdobím. Jsou to tyto oddíly: V přírodní říši; Mezi lidmi; V našem těle i mimo něj; Včera, dnes a zítra; Doma i ve světě.

Na konci knihy jsou zařazeny strany obsahující úkoly, jež se vztahují k jednotlivým literárním ukázkám. Úkoly jsou koncipovány do dvoustran, kdy v úvodu každé této dvoustrany je uvedena krátká definice nebo poučka určitého literárního pojmu či žánru, se kterým by děti měly pracovat nebo se s ním seznámit. Za touto teoretickou částí následuje pracovní část ke čtyřem nebo třem literárním textům. K definici se děti a učitelé mohou kdykoliv vrátit a používat ji jen v těch případech, kdy to uznají za vhodné.

S doložkou MŠMT.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Čítanka pro 4.ročník ZŠ do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Čítanka pro 4.ročník ZŠ.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Čítanka pro 4.ročník ZŠ (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Čítanka pro 4.ročník ZŠ bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Čítanka pro 4.ročník ZŠ doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Učebnice pro ZŠ

 
Knihkupectví / Učebnice / Učebnice pro ZŠ / Čítanka pro 4.ročník ZŠ