Člověk Anděl

Kód: 8716247

Úplný název:

Člověk Anděl (Geltinger Gunther):

Autor a popis:

Geltinger Gunther, Kniha Zlín, 220 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
178 Kč (239 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.11.2017 dopoledne. 
 

Leonard Anděl, bezmála třicetiletý číšník jedné kolínské restaurace, sepisuje v mnoha verzích svůj dosavadní životní příběh, aby si konečně ujasnil, kdo je, a našel své místo ve světě. Hledá lásku, vlastní identitu, svou pravdu. Ohlíží se za uplynulými deseti lety a líčí eskapády svého života od maturity přes coming out, studentská léta ve Vídni, pobyt u sestry ve Francii až po vztah s Borisem, s nímž se po několika sebevražedných pokusech odhodlá přece jen dál žít. Psaní se mu stává autoterapií.
Ve vzpomínkách však Andělovi splývá realita se sny, halucinacemi a představami. Nechává se unášet fantazií, a některé scény tak stále přepisuje. Gunther Geltinger zpracovává téma mnohokrát zmapované, ale podává je jako individuální boj svého tápajícího alter ega a při hledání vlastní cesty se odvážně opírá o jazykové experimenty.

Gunther Geltinger 1974, Erlenbach nad Mohanem), studoval aplikovanou divadelní vědu v Gießenu a scénáristiku a dramaturgii ve Vídni. Postgraduální studium absolvoval na Akademii mediálních umění v Kolíně nad Rýnem, kde žije od roku 2001 jako spisovatel na volné noze. Obdržel četné tvůrčí ceny, naposledy například stipendium Literárního kolokvia v Berlíně. Člověk Anděl (2008) je jeho románový debut.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Člověk Anděl do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Člověk Anděl.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Člověk Anděl (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Člověk Anděl bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Člověk Anděl doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé